Firma zároveň dokončila kontejnerový terminál pro nákladní vlaky v Paskově, který rovněž ulehčí přetíženým moravskoslezským silnicím. V úterý o tom informovala mluvčí OKD Věra Breiová.

Terminál, jenž bude sloužit k překládce, svozu a rozvozu kontejnerů i odbavení celých vlaků, vznikl nedaleko bývalé šachty v Paskově za tři měsíce. "Měl by pomoci snížit množství kamionů na silnicích zejména ve směru na Slovensko," uvedla Breiová. Moravskoslezský kraj dosud podobný terminál a logistické centrum nemá, nejbližší jsou až ve Zlíně a v Žilině.

V souvislosti se vznikem průmyslové zóny v Ostravě-Hrabové a s příchodem dalších investorů se navíc očekává další zvýšení dopravní zátěže. "V Paskově počítáme s rozšiřováním a vytvářením technického zázemí pro poskytování služeb, například pro skladování a úschovu kontejnerů či jejich opravy," dodal místopředseda představenstva OKD-D Bohumil Bonczek.

Společnost OKD, Doprava vznikla v roce 1994 z podniku OKR-Doprava. Společnost má jediného akcionáře, New World Resources B.V., jež ovládá také těžební firmu OKD. OKD-D zaměstnává téměř 2000 lidí, v roce 2006 OKD-D zvýšila výnosy přibližně o třetinu na 3,329 miliardy korun.