Majitelé masokombinátu však uvádějí, že se nadále pokoušejí společnost prodat. Ekonomický ředitel firmy Miroslav Konečný uvedl, že probíhají jednání s tuzemskými i zahraničními zájemci. „Představenstvo rozhodlo, že by se měl masokombinát prodat jako celek,“ uvedl ekonomický ředitel. Nejzazším termínem pro vyřešení prodeje je podle něj konec letošního roku.

Mluvčí ostravského úřadu práce Svatava Baďurová uvedla, že odchod z firmy se podle dostupných informací týká 213 lidí. „Už koncem dubna nás vedení informovalo, že chystá výpovědi. Zatím ale neznáme přesně počty lidí, kteří odešli takzvaně dohodou, a počty těch, kteří byli propuštěni.

Masokombinát Martinov má za sebou od privatizace už dva konkurzy. Od února 2004 je součástí akciové společnosti Milkagro. Podle internetových stránek masokombinát patřil s kapacitou výroby až třicet tisíc tun masa a uzenin za rok mezi největší producenty masných výrobků v republice.

V prodejně MM Centrum, kterou masokombinát v centru Ostravy provozuje, měli včera otevřeno. Zástupkyně vedoucího na dotaz uvedla, že ani po případném ukončení výroby v martinovském masokombinátu by nemělo dojít k uzavření prodejny. Obdobně odpověděli i v prodejně ve Frýdku-Místku, kterou masokombinát rovněž provozuje.