V Mošnově staví své závody Behr a Plakor, vstup do zóny potvrdila také italská firma Cromodora Wheels. O tom, že investoři v Mošnově na Novojičínsku mohou mít problémy s nedostatkem elektřiny, informoval Kajnar už loni na podzim. Vedení vysokého napětí do mošnovské zóny zajišťuje společnost ČEZ Distribuce. Na trase je přes 400 soukromých vlastníků, s nimiž bude nutné podle dřívějšího vyjádření Kajnara uzavřít 250 smluv o zřízení věcného břemene.

"Snažíme se dohodnout, ale jsou tam lidé, kteří říkají: Neprodáme. Nezbude než přistoupit k věcnému břemenu," prohlásil dnes Kajnar s tím, že nesouhlasí asi dvacet lidí. Primátor nicméně doufá v to, že elektrická energie bez omezení dodávek bude pro investory v Mošnově zajištěna již letos na podzim.

Podle ČEZ zajistí dodávky elektrické energie pro mošnovskou průmyslovou zónu investice za zhruba 300 milionů korun. Firma informovala o tom, že tam vybuduje rozvodnu za 150 milionů korun, 70 milionů si vyžádá úprava stávající rozvodny v Příboře a na 54 milionů přijde výstavba vedení vysokého napětí z Příbora do Mošnova.

Mošnovská zóna má podle Kajnara dva až tři investory, kteří se ještě rozhodují.