Provozní zisk se několikanásobně zvýšil na téměř 43 milionů korun, výsledek hospodaření před zdaněním se přehoupl z předchozí pětadvacetimilionové ztráty do zisku 14,5 milionu korun. Kondice firmy se zlepšila zejména díky nárůstu objemu prodeje v rámci koncernu OSRAM, především na americký kontinent. Informoval o tom mluvčí společnosti Roman Ostertág.

Na zvýšení tržeb se kromě lepších obchodů se severoamerickými partnery podílela také rostoucí produkce lamp do speciálních optických přístrojů a dobrá cena za prodej woframového a wolframkarbidového prášku.

Osram se zaměřuje na výrobu wolframových produktů, zpracování drátů a cívek, výrobu neželezných kovů a fotooptiky. Počet zaměstnanců firmy se meziročně zvýšil přibližně o stovku na 1098 lidí. Na výzkum a vývoj společnost vynaložila 1,9 milionu korun, přibližně stejně jako v předcházejícím období.

V závěru minulého koncern OSRAM sloučil management svých dcer v Praze a Bruntálu. Novým ředitelem pro Česko se stal Rakušan Robert Caban, který v Bruntále nahradil dosavadního ředitele Luďka Šarmana.

Firma vznikla v sedmdesátých letech minulého století z jednoho ze závodů tehdejšího státního podniku RD Jeseník, měla sloužit ke pracování olova, mědi a zinku z okolních nalezišť. V osmdesátých letech byla postavena nová linka na zpracování wolframových koncentrátů, společnost RD Jeseník se rozdělila a firma začala fungovat pod názvem HMZ. V roce 2000 koupila HMZ německá společnost OSRAM. Bruntálský závod se stal její evropskou základnou pro výrobu wolframových prášků a jemných drátků a cívek, které německý OSRAM používá pro výrobu žárovek a dalších svítidel.