Barvík dodal, že Ostravar v těchto dnech ukončil přechod na nový typ láhví, do kterých již stáčí všechny své produkty. "Nárůst prodeje potvrzuje, že jsme se novými láhvemi trefili do vkusu našich spotřebitelů," prohlásil Barvík. Stáčecí linka dokáže naplnit 24 tisíc lahví za hodinu. Loni Ostravar vyrobil 584 tisíc hektolitrů piva, o 15 procent meziročně více.

Regionální Ostravský pivovar je součástí společnosti Pivovary Staropramen (dříve Pražské pivovary), které jsou s bezmála patnáctiprocentním podílem na domácím trhu druhým největším producentem piva. Vedle Staropramenu a Ostravaru tam patří také Braník. Pivovary Staropramen jsou součástí belgické skupiny InBev, největší pivovarnické společnosti na světě.

Pivní láhve už vyměnila většina velkých značek domácích pivovarů. Zavedení nových obalů loni v listopadu ohlásil Plzeňský Prazdroj, který od předloňského února stáčí do nových lahví také své pivo Gambrinus. Letos největší domácí pivovar plánuje nové obaly i pro značky Kozel a Radegast. Nový kabát dávají svým pivům i další pivovary. Předloni v listopadu přešel na nové lahve Budějovický Budvar, během loňského února Starobrno a Pivovary Staropramen.