Na vyšším zisku se podílel také růst provozních výnosů, které se meziročně zvýšily přibližně o osm milionů na 429 milionů korun. "Výnosy příznivě ovlivnila zvýšená stavebně-montážní činnost a další aktivity," řekla Špirochová. Spotřeba vody na severu Moravy zůstává v porovnání s loňskem přibližně stejná.

Loni se celkové výnosy SmVaK zvýšily téměř o čtyři procenta na 1,718 miliardy korun, čistý zisk naopak kvůli vyšším nákladům a investicím klesl o 13 procent na 242,8 milionu.

Severomoravské vodovody a kanalizace zásobují vodou více než milion obyvatel regionů Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín a Opava, smluvně dodávají vodu pro města Ostrava, Hlučín, Studénka a další obce Moravskoslezského kraje i příhraniční oblasti Polska. Zajišťují také odvádění odpadních vod a jejich čištění ve více než 50 čistírnách odpadních vod. Vlastníkem společnosti je od loňského dubna španělská společnost aqualia gestion integral del agua z holdingu Grupo FCC, jež koupila více než osmadevadesátiprocentní podíl od skupiny Penta.