"Projednáváme kontrakt s Malajsií a ministr obrany Vietnamu přijede příští týden, aby s námi jednal," naznačil Adams, který ovšem nechtěl před uzavřením jednání sdělovat žádné podrobnosti. Kontrakt s Malajsií je podle je důležitý zejména proto, že jde o vstup do nového regionu. Tatra totiž v současnosti na trhy jihovýchodní Asie s výjimkou Indie podle Adamse vůbec nevyváží. "I když je počáteční kontrakt na méně vozů, je to dobrý start pro to, aby poznali naše výrobky a spolupráce pokračovala," dodal šéf kopřivnické Tatry.

"Máme seriózní zájem o vozy Tatra, už jsme tady měli dva naše experty, jeden vůz Tatra je testován v Malajsii. Jsme ve finální fázi, pokud jde o upřesňování počtu výrobků, speciálně nákladních vozů, které budeme chtít koupit," řekl novinářům velvyslanec Malajsie v ČR Salman bin Ahmad, který ale odmítl říct přesná čísla s tím, že k tomu není kompetentní.

Ve Vietnamu se pak rýsuje vznik společného podniku. "Můžeme očekávat formu společného podniku s Vietnamem, dozvěděl jsem se od pana Adamse, že v červenci pojede do Vietnamu," uvedl Pham Cong Thanh, rada vietnamského velvyslanectvív. Spolupráci s Tatrovkou vidí diplomat jako perspektivní. "U nás potřebujeme nákladní vozy, když se montují ve Vietnamu, cenově to bude pro nás výhodnější. Uvažuje se, jak jsem se dozvěděl od pana Adamse, o 200 až 250 vozidlech ročně," dodal Pham Cong Thanh.

Podle něj Vietnam potřebuje spíše civilní vozidla, a to kvůli rychle se rozvíjející ekonomice a potřebě zvýšit kapacitu dopravních prostředků. "Nákladní vozy se montují ve Vietnamu s daleko nižší kvalitou, než-li tady," zdůraznil.

Společnost Tatra loni utržila 4,465 miliardy korun, tedy o 22 procent více než v roce 2005. Zisk přesáhl 260 milionů. Celá skupina kolem Tatry zvýšila podle auditovaných výsledků tržby o 15 procent na 6,062 miliardy korun a vykázala zisk 395 milionů. "Letos budeme o 41 procent lepší," slíbil dnes Adams.

Tatra, kterou loni ovládli čtyři čeští a zahraniční investoři reprezentovaní bývalým členem dozorčí rady a současným předsedou představenstva společnosti Ronaldem Adamsem, pozvala na návštěvu velvyslance Indie, Číny, Vietnamu, Kazachstánu, Malajsie, Filipín a Pákistánu. Většina ambasadorů byla v automobilce poprvé.