Plno budou mít letos zřejmě jen některé vyhlášené hotely a levné turistické ubytovny domů dětí a mládeže, kam vyrazí na soustředění děti ze zájmových kroužků. Některé hotely se ještě snaží přilákat klienty akčními cenami nebo speciálním programem. Například v hotelu Čeladenka v Čeladné na Frýdecko-Místecku se může ubytovat ještě téměř stovka lidí.

"Útlum ze zimní sezony stále pokračuje. Zatím máme obsazeno sotva 70 procent kapacity, loni byl o velikonoční pobyty zájem podstatně větší. Pro hosty se snažíme připravit speciální program, například večer s trampskými písněmi," řekla provozní hotelu Šárka Kotisová. O vyhlášení akčních slev neuvažují, podle managementu hotelu je cena 230 korun za noc přijatelná.

Podobná situace je i v mnoha dalších rekreačních zařízeních. Například areál Přístav Soběšovice u Žermanické přehrady, který patří orlovské cestovní kanceláři Juhász, zatím nemá na Velikonoce jedinou rezervaci. "Přitom nabízíme speciální cenu, která zahrnuje také relaxaci ve vířivce, na bowlingu a při tenisu," řekl manažer areálu Daniel Filip.

Loni byl o Velikonocích areál obsazen více než z poloviny. Nouzi o klienty nemají pouze některé prestižní hotely uprostřed přírody, které jsou určeny náročnějším klientům. Například rekreační centrum Sepetná v Ostravici s bazénem a bowlingem už nemá na Velikonoce jediný volný pokoj. Naplňuje se tak předpověď odborníka na cestovní ruch Vladimíra Vavrečky ze společnosti Destinační management Moravsko-Slezský o tom, že do budoucna budou mít v Beskydech šanci na přežití především ty hotely, které lidem nabídnou dostatečný komfort a širokou nabídku služeb pro volný čas.