Firma ale vykoupila pouhá dvě procenta akcií, Komárek přitom získal pro svůj holding KKCG více než desetinu akcí. Uvedla to mluvčí Vítkovic Eva Kijonková. Podle dřívějšího prohlášení AFT již firma s Vítkovicemi nemá žádné platné smlouvy o prodeji akcií.

"Opakovaně si klademe otázku, jak je možné, že KKCG Industry nabylo bez větších problémů na volném trhu více než deset procent akcií akciové společnosti Vítkovice a AFT se podařilo vykoupit pouhá dvě procenta pro Vítkovice Holding," řekla Kijonková. Podle ní je možné, že Komárkovo impérium zneužilo informace AFT pro ovládnutí desetiny Vítkovic.

Za stanoviskem AFT stojí i prohlášení KKCG Industry. "Útoky proti nám jsou jen pokusy odvést pozornost od toho, že se představenstvo pokouší skrze netransparentní navýšení základního kapitálu poškodit minoritní akcionáře," řekl mluvčí KKCG Dan Plovajko. Komárkův holding se podle něj bude proti podobnému jednání bránit všemi dostupnými právními kroky.

Strojírenská společnost VÍTKOVICE a její dcery loni vytvořily konsolidovaný čistý zisk 1,1 miliardy korun. To je nejlepší výsledek za posledních dvacet let. Konsolidované tržby VÍTKOVIC měly hodnotu 17,5 miliardy korun, meziročně vzrostly o přibližně 3,5 miliardy korun.