„Ta se pak nestačí tak rychle vypařovat. Pokud by se včelaři rozhodli i přesto med stáčet už nyní, mohl by právě kvůli velkému množství vody začít později kvasit. A to by uškodilo jeho kvalitě. Proto je vhodnější se stáčením medu počkat. Koncem května už bývá tepleji a voda se vypařuje rychleji," vysvětlil Jiří Toman ze Včelařského družstva Apis v Ostravě.

Se stáčením medu vyčkává zatím i včelař Jan Rajsigl ze Slezské Ostravy.

„V takovém počasí je opravdu rozumnější ještě pár dní počkat. Včelám to neuškodí a kvalitě medu to rozhodně pomůže. U svých včelstev bych chtěl první med stáčet nejspíš v průběhu příštího týdne," dodal.

Miloslav Peroutka, člen republikového výboru Českého svazu včelařů, vysvětluje, že ve snůškovém období může ovlivnit kvalitu medu i několik hodin.

„Pokud někdo stáčí med dopoledne, může být obsah vody nižší, protože se už část stačila vypařit v průběhu noci. Pokud ale včelař nechá stáčení medu na odpoledne, kdy už stačily včelky nanosit do úlu řídký nektar, bude obsah naopak vyšší. Takže o tom, jak kvalitní snůška nakonec bude, může opravdu rozhodovat jen několik hodin," vysvětlil Miloslav Peroutka.

Zkušení včelaři podle něj proto se stáčením medu v hodně deštivém období vyčkají. „Ve snůškových dnech mohou včelky nosit do úlů nektar, který obsahuje až padesát procent vody. Ti, kdo se stáčením medu v deštivých dnech spěchají, tak sice budou mít první snůšku o několik dní dříve, ale riskují, že med nebude kvalitní," upozorňuje Miloslav Peroutka.

K TÉMATU

Průměrné spotřebitelské ceny medu se v posledních letech zvyšují. Kilogram medu se podle oslovených včelařů prodává na severovýchodě republiky od 140 do 155 korun. „Těžko se odhaduje, jak se bude cena vyvíjet v letošní sezoně. I u medu ale platí zákon nabídky a poptávky. Celosvětově je medu nedostatek. Platí také, že poptávka po přírodních potravinách roste. Samozřejmě ale záleží i na tom, jakou cenu budou ochotni za med platit zákazníci," uvedl Miloslav Peroutka.