Weby měst a obcí hodnotila soutěž Zlatý erb, letos se koná její 23. ročník.

„Elektronizace má beze sporu řadu výhod nejen pro občany, ale i pro úřady. Zjednodušuje a urychluje komunikaci, také lidem šetří čas. Využívání moderních komunikačních kanálů nám významně pomohlo například v nejnáročnější době pandemie, kdy si díky krajským aplikacím lékaři objednávali ochranné pomůcky nebo rezervovali svým pacientům termíny na testy. Je skvělé, že výhody elektronizace vnímají i města a obce v našem regionu, a že svým občanům nabízí nejrůznější aplikace, tipy nebo odkazy,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který dnes předal ceny vítězům krajského kola.

My jsme Baník.
Kniha My jsme Baník jako dárek ke sto letům ostravského fotbalového klubu

Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí vyhlásil Moravskoslezský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč. Vítězové každé kategorie postupují do celostátního kola, které se uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové v pondělí 20. září 2021.

Oficiální záštitu soutěži poskytly Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR.

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA Moravskoslezského kraje Zlatý erb 2021:      

Nejlepší webová stránka města: 
1. Bruntál
2. Bohumín
3. Město Albrechtice


Nejlepší webová stránka obce:
1. Ostravice
2. Otice
3. Zbyslavice

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba:
1. Opava: Volná hrobová místa na opavských hřbitovech
2. Studénka: Mobilní rozhlas
3. Hradec nad Moravicí: V obraze

Více o soutěži Zlatý erb na www.zlatyerb.cz.