Dnes už sice nejde o „socialistické" zlepšováky, ale nápady svých pracovníků firmy využívají stále.

Například zaměstnanci kunčické huti ArcelorMittal Ostrava podali loni celkem 336 zlepšovacích nápadů, 268 z nich bylo přijato k provedení a 184 už bylo úspěšně zavedeno do praxe.

„Zlepšováky přinesly huti loni souhrnně úsporu ve výši 32 milionů korun. Za zlepšovací nápady v oblasti snižování nákladů a zlepšování bezpečnosti bylo zaměstnancům vyplaceno více než 1,6 milionu korun. Jako mimořádnou odměnu navíc nejlepší zlepšovatel z každého závodu získal čtyřdenní wellness pobyt pro dvě osoby v lázních," upřesnila mluvčí huti Barbora Černá.

Směnovnice pro chytrý telefon

Petr Merenda, který má zlepšovací nápady v huti na starosti, doplnil, že zaměstnanci se podílejí na zdokonalování procesů v huti úspěšně už mnoho let. A nápadů, které nabízejí k využití, přibývá.

„Loni podali zaměstnanci devětkrát více zlepšováků než v roce 2009. Mezi odměněnými zlepšovacími nápady byly například systém samomazání skipové dráhy pro vysokou pec nebo změna technologie procesu legování oceli," uvedl Petr Merenda.

Dobře se podle něj ujala i nová forma zlepšovatelských nápadů drobná zlepšení. Celková odměna za jedno drobné zlepšení může být až deset tisíc korun a hlavním smyslem je snížit administrativní zátěž, zrychlit schvalovací procesy a motivovat zaměstnance ke zlepšování.

„Jen za drobné nápady rozdělil ArcelorMittal Ostrava svým zaměstnancům v loňském roce 166 tisíc korun. Jedním z těchto nápadů byla například aplikace elektronická směnovnice pro smartphony," uvedla další příklad mluvčí huti.

Nápady vítají i energetici

Také v jednotlivých firmách Skupiny ČEZ probíhá podle mluvčího Vladislava Sobola mnoho aktivit, které vybízejí zaměstnance k podávání námětů na zlepšení efektivity, zvýšení úspor nebo zajištění vyšší bezpečnosti.

„Například ve společnosti ČEZ Distribuční služby se mohou lidé zapojit do projektu Skoronehody, kde zveřejňují nebezpečné situace, ke kterým v pracovním procesu dochází. Zároveň také navrhují nápravné opatření. Na základě jednoho z návrhů nyní elektromontéři zvýrazňují svá terénní vozidla speciálními reflexními polepy. Dalším projektem je například CEO Award. V loňském roce byly na toto ocenění navrženy týmy lidí, které se podílely například na koordinaci úspor skupiny ČEZ nebo na optimalizaci režimu spalování biomasy," sdělil Vladislav Sobol.

Mluvčí havířovské společnosti Gascontrol Jana Dronská odpověděla, že i v této firmě vítají, když zaměstnanec přijde s nápadem, který by mohl přinést užitek.

„Počty zlepšováků nejsou samozřejmě tak vysoké jako ve velkých průmyslových gigantech, ale i naše firma je ráda, když se lidé nad svou prací zamýšlejí. Loni nabídli zaměstnanci pět svých nápadů. Někdy jde o technologické záležitosti, jindy se nápad zaměstnance týká další oblasti. Odměna pro toho, kdo s nápadem přišel, se odvíjí podle toho, jaký užitek to firmě přinese," doplnila mluvčí Jana Dronská.

K TÉMATU

Vynálezci „senioři" z Vítkovic mají napilno i v důchodu

Tam, kde jiní mají problém, oni vidí příležitost. Jejich snahou je uplatnit dlouholeté zkušenosti a znalosti k tomu, aby bádali a tvořili. Takoví jsou podle mluvčí strojírenských Vítkovic Evy Kijonkové členové Klubu zlepšovatelů seniorů Vítkovice.

Ten vznikl při Vítkovicích už v roce 1972, kdy začali tehdejší vynálezci a zlepšovatelé postupně odcházet do důchodu. Své práce se ale nechtěli vzdát. A jaké nápady se zrodily v hlavách, na papírech a posléze v dílnách členů klubu zlepšovatelů? Například náhrady sněhových řetězů, povrchové ochrany, propadové mlýny, invalidní vozík poháněný pákami a další.

Čím nahradit sněhové řetězy?

Sklíčidlo, jak se pracovně nazývá náhrada sněhových řetězů, klub vyvíjel a testoval celé dva roky. „Výhodou je především rychlost a snadné nasazování a také větší účinnost záběru na kluzké vozovce. Dosáhli jsme dobrých výsledků u osobních automobilů, ale máme návrhy i pro nákladní auta a kamiony," vysvětlil jednatel klubu Lumír Bula. A jak takový vynález vznikal? Jako na většině řešení v prvé fázi spolupracuje celý kolektiv klubu. Dořešení je pak už na konkrétních členech, kteří po odzkoušení prototypu připraví případně i podklady pro patentování. Výroba modelů sklíčidla pak probíhala v soukromých dílnách členů a na jejich vlastní náklady.

Nezapomínají na ochranu životního prostředí

V současnosti se klub zabývá zdokonalením přístrojů na zpracování odpadu. „ Je v celospolečenském zájmu, aby se řešila nutnost využití odpadu, kterého jen Češi vyprodukují pět milionů tun ročně. Proto se chceme zapojit i my," vysvětlil Lumír Bula s tím, že první krok mají už zlepšovatelé za sebou. Podali totiž přihlášku do celostátní soutěže Česká inovace 2015, ve které navrhli zdokonalený komorový mlýn na odpady a lis. A to není všechno, čím chtějí pomoci. „Intenzivně se nyní zbýváme velmi složitým problémem, a to likvidací ojetých pneumatik. Z individuálních nápadů členů klubu opět vytvoříme nosné řešení, které budeme dále prezentovat," prozradil jednatel Lumír Bula.

Výsledky nezůstávají jen v šuplíku

Modely zlepšováků a vynálezů prezentuje klub na různých výstavách. Přitom je nabízí firmám a komukoli, kdo o ně projeví zájem. Model sklíčidla a invalidní vozík poháněný pákami mohli obdivovat návštěvníci výstavy Invento v Praze, Života bez bariér a výstavy Učeň, středoškolák, vysokoškolák. Klub zlepšovatelů seniorů Vítkovice má nyní deset členů, kteří se scházejí každou druhou středu v měsíci v Odborové centrále Vítkovic v Ruské ulici. Stále je přitom otevřený novým členům nejen z řad seniorů, ale také z mladší generace nadšenců.