Policie případ vyšetřuje jako trestný čin poškozování cizí věci. „Dosud neznámý pachatel nezjištěným způsobem zapálil seník,“ konstatovala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že svědkové u seníku viděli blíže nespecifikovanou skupinu lidí, nedaleko parkovalo také vozidlo.

Seník z ocelové konstrukce se nacházel na Povětronní ulici u bývalého JZD. Plameny z něj vyšlehly v úterý odpoledne. Na místě zasahovalo devět profesionálních i dobrovolných jednotek s třinácti vozidly.

Elektřina na vině být nemůže


„Požár byl ohlášen na linku hasičů Centra tísňového volání v Ostravě krátce po šestnácté hodině. První jednotka, která přijela na místo, už viděla celý stoh v plamenech. Po domluvě s provozovatelem objektu rozhodl velitel zásahu o tom, že se stoh nechá dohořet,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že část hasičů zůstala na místě i ve středu, kdy kontrolované dohoření pokračovalo.

„Přes noc hlídali požářiště dobrovolní hasiči z ostravských jednotek Stará Bělá, Zábřeh a Kunčičky. Ve středu tam už zůstala pouze jednotka Stará Bělá,“ doplnil Kůdela, podle kterého nebyl objekt napojen na elektrickou síť, a tudíž je vyloučena jedna z častých příčin požárů – závada na elektroinstalaci.

Kdo oheň založil, zjišťuje policie. Ke stohu občas chodívaly děti. Není tak vyloučeno, že za požárem stála jejich hra se zápalkami nebo kouření. To však musí potvrdit či vyvrátit až další vyšetřování. Policie v této souvislosti žádá občany, kteří by k případu mohli uvést jakékoliv informace, aby volali na bezplatnou linku 158 nebo na telefonní číslo 974 728 301.