„Nejvíce výjezdů k požárům se týkalo zapálených plechových či plastových kontejnerů na tuhý komunální odpad. Oheň takto poškodil sedm kontejnerů především v Ostravě, ale také v Českém Těšíně a Havířově,“ uvedl Petr Kůdela, mluvčí krajských hasičů, a připomněl, že o loňském Silvestru přitom hořely tři desítky kontejnerů.

To, že by vznikl požár působením světlic, petard a rachejtlí hasiči na poslední den roku ani na počátku toho nového nezaznamenali. V minulých letech přitom zapalovaly pyrotechnické pomůcky okrasné stromy i auta.

„Neobvyklý zásah mají na kontě zhruba hodinu po půlnoci profesionální hasiči z Rýmařova, kteří vyjeli vytahovat z Podolského potoka TOI TOI plastovou chemickou toaletu. Za čtvrt hodiny byli hotovi a odjeli zpět na základnu,“ poznamenal Kůdela.

Celkově měli hasiči podle jeho dalších slov za celý Silvestr na kontě téměř pět desítek výjezdů, největší část tvořily technické pomoci, především otvírání zabouchnutých bytů, a také několik vysvobozování lidí v zaseknutých výtahových kabinách,“ dodal Kůdela.