Hořet začalo v bytě 3+1 ve čtvrtém patře. Oheň poničil dva pokoje a vnější zateplení. Škoda je vyčíslena na 600 tisíc korun. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Pro nájemníky byl připraven evakuační autobus. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrthodinu, dohašení jim zabralo další více než dvě hodiny.

„Příčina vzniku požáru je v šetření,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Na místě zasahovali i záchranáři, kteří do nemocnice převezli osmatřicetiletého muže. „Nadýchal se zplodin hoření a zasahující lékař zjistil také drobnější popáleniny na horních končetinách. Se středně těžkým postižením byl pacient po poskytnutí prvotní zdravotnické péče transportován na urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

V péči lékařů skončila i devětašedesátiletá žena.

„V souvislosti s požárem u ní došlo ke zhoršení jejích interních obtíží, pro které byla také ošetřena a poté předána na interní ambulanci Městské nemocnice Ostrava,“ dodal Humpl. Záchranáři vyšetřili i dalších patnáct osob.

„Vzhledem ke skutečnosti, že u nich nebyly shledány žádné známky poškození zdraví, byly ponechány na místě události v přistaveném hasičském autobusu,“ uzavřel Humpl.

Během tohoto týdne jde o druhý požár bytového domu v Ostravě. Ve středu odpoledne muselo být evakuováno několik desítek nájemníků věžového domu v Bělském Lese. Hořet začalo na balkoně ve třetím patře. Při zásahu se zranil policista.