Ukrajinský řidič vyvázl bez zranění. Předběžná škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun, za požár může technická závada na vozidle. Oheň zasáhl celou kabinu a částečně nákladový prostor.

Ostravští hasiči zasahovali včera odpoledne také u požáru automobilového jeřábu na podvozku Tatra, který stál na okraji frekventované Rudné ulice u sjezdu do Ostravy-Radvanic.

Požár automobilového jeřábu na okraji Rudné.

„Díky rychlému zásahu mohla být předběžná škoda odhadnuta jen na čtyřicet tisíc korun, požár se obešel bez zranění. Může za něj technická závada, která bude upřesňována vyšetřovateli požáru z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela s tím, že řidič zpozoroval plameny ještě během jízdy po Rudné ulici.

„Okamžitě zastavil, zavolal na tísňovou linku hasičů a pokusil se oheň uhasit přenosným hasicím přístrojem, což se mu nepovedlo,“ dodal mluvčí. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za osm minut pomocí vysokotlakého proudu vody, dohašení jim trvalo devatenáct minut.

„Autojeřáb ochlazovali vodou a kontrolovali termokamerou. Doprava ve směru z Havířova na Ostravu byla svedena do jednoho pruhu,“ uzavřel Kůdela.