"Hořící osobní automobil v Ostravě–Kunčičkách si vyžádal v pátek večer zásah čtyř jednotek hasičů. Naštěstí nebyl při této události nikdo zraněn ani usmrcen," uvedl k události mluvčí hasičů Petr Holub.

Operační středisko přijalo oznámení požáru na tísňové lince třináct minut po osmé hodině večer.

"Na místo byly ihned vyslány čtyři jednotky hasičů, a to jednotky ze stanic v Ostravě-Hrabůvce a Ostravě-Zábřehu, spolu s nimi vyjely i jednotky SDH obcí Ostrava-Kunčičky a Ostrava-Radvanice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hořící vozidlo stojí na ulici v těsné blízkosti budovy. Ihned bylo zahájeno hašení hořícího vozidla a také chlazení vodou vedle stojícího domu," doplnil Holub.

Požár Porsche v Ostravě-Kunčičkách.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu za pár minut po příjezdu na místo, úplně uhašen byl za dalších asi patnáct minut. Pomocí termokamery také provedli kontrolu stavebních konstrukcí domu přilehlých k hořícímu automobilu.

"Rychlým zásahem se hasičům podařilo zabránit podstatně větším škodám na přilehlé budově. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun na osobním automobilu, přilehlou budovu se podařilo uchránit. Příčina vzniku požáru je v šetření," dodal závěrem mluvčí.