Provozovna fungovala nelegálně, znečišťovala ovzduší, a proto před časem její majitel dostal od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 500.000 korun.

„Oheň poničil především dvoupodlažní objekt o půdorysu 50 na 20 metrů, kde byly kanceláře, sociální zázemí, kompresorovna a sušička," řekl dnes Kůdela. Podle něj oheň způsobil škodu do milionu korun. Hasičům se ale podařilo další část pily před plameny ochránit. „V bezprostředním ohrožení byla pila i zásoby dřeva. Tam se už oheň nerozšířil," dodal.

Hořet začalo okolo 15:45. Zasahovalo dvacet jednotek. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za dvě a půl hodiny, ale až do dnešního rána zůstalo na místě několik jednotek kvůli dohašování a rozebírání konstrukcí. „Při zásahu si poranil ruku dobrovolný hasič z Hlučína," dodal mluvčí.

Areál dřevařského závodu patří firmě Krijk Invest, která před časem dostala od ČIŽP půlmilionovou pokutu. Důvodem byla mimo jiné skutečnost, že výroba v areálu pily značně znečišťovala ovzduší prachem a pilinami. V areálu byly dva zdroje znečištění. Jednak kotelna, která vytápí areál. Pak samotná výroba, která způsobovala zvýšenou prašnost.

Inspektoři při kontrole navíc zjistili, že firma nemá k provozu potřebná povolení. Vedle udělení pokuty inspekce zahájila další správní řízení. Na jeho konci by firma měla ukončit činnost. Podle informaci ČTK se v areálu již poslední dva týdny nepracovalo.