Jak popsal mluvčí hasičů Jakub Kozák, už při příjezdu prvních jednotek k zásahu se objekt nacházel z poloviny v plamenech a střecha již byla propadlá.

„Hasiči zřídili na řece Opavě čerpací stanoviště a dopravovali od něj vodu kyvadlově velkokapacitními cisternami. K zásahu rovněž využili pěnu, kterou pokrývali uskladněný polyuretan,“ uvedl Kozák s tím, že lokalizovat požár, tedy dostat ho pod kontrolu takovým způsobem, aby se dále nešířil, se hasičům podařilo velmi rychle.

„Dlouhou dobu pak ale zabrala samotná likvidace, uskladněný materiál dosahoval do výšky asi tří metrů a vzhledem k jeho konzistenci se jednotkám nedařilo bezpečně dostat až přímo k samotnému ohnisku,“ pokračuje.

Jak dále popsal, ve spolupráci s majitelem byl tlející polyuretan postupně nakladačem vyvážen mimo zasažený objekt a proléván vodou na volném prostranství. „Necelou půlhodinu po půlnoci byl požár zlikvidován. Na místě zůstala do ranních hodin na dohled místní dobrovolná jednotka z Brumovic,“ uvedl dále Kozák.

Potvrdil také příčinu vzniku požáru bývalého kravína, kterou byla pyrotechnika odpálená v blízkosti objektu. „Škoda byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn,“ uzavřel.