Požár separovaného odpadu ve firmě FCC Česká republika ve Frýdecké ulici zaměstnal hasiče i v sobotu.

V pátek plameny řádily na ploše o rozloze padesát krát sto metrů. S ohledem na skladbu materiálu museli hasiči použít velké množství pěny. 

„Evakuováno bylo 36 zaměstnanců. Velmi nebezpečně vyhlížející požár se nakonec obešel bez lidských zranění. Škody na majetku ještě nejsou vyčíslené,“ sdělil Deníku mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Petr Kudela v pátek odpoledne.

Zdroj: Čtenáři Deníku

V sobotu ráno hasiči dostali oheň konečně pod kontrolu, ale i dál pokračovali v mnohahodinovém postupném rozhrabávání ohromných hromad promíchaného odpadu, pokrytých pěnou (která bránila dalšímu rozhořívání i úniku škodlivin do ovzduší) pomocí dvou kolových nakladačů a prolévali je vodou a pěnou.

Do sobotního podvečera se na místě vystřídalo celkem 17 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z Ostravy.

Zdroj: HZS MSK

"Separovaný odpad - papíru, lepenky, plastů a dalších materiálů - je lisovaný do kubíkových balíků (asi 1x1x1metr). Byly podle druhu uskladněny v řadách těsně vedle sebe na venkovní ploše areálu do výšky 4 metrů, hoří na ploše asi 100x40 metrů. Na další část balíků se oheň nerozšířil - hasičům se je podařilo prolít vodou a zaměstnanci areálu je vozíky převáželi na bezpečné místo," upřesnil Kudela s tím, že předběžná škoda je odhadována nejméně na půl milionu korun.

Příčina vzniku požáru je v šetření.

"Trpělivá, ale i na pohled velmi špinavá práce hasičům skončila v sobotu v 17 hodin, kdy se jim tuny (kdysi) tříděného odpadu podařilo uhasit. Po dohodě s majiteli areálu zde bude minimálně do nedělního rána hlídat za úplatu jednotka dobrovolných hasičů z Vratimova," doplnil závěrem mluvčí Kudela.

VYPRODANÝ ŠLÁGR: Baník hostí Spartu. Rozjásá Ostravu Baroš s Laštůvkou?
Lubomír V.
Policisté zadrželi muže, který znásilnil cyklistku