"Událost byla na operační středisko ohlášena devět minut po jedné hodině v noci. Na místo byli vysláni hasiči ze ostravských stanic HZS MSK Fifejdy, Přívoz a Zábřeh s několika cisternami a výškovou technikou. Hasiči po příjezdu na místo události a zahájení hasebního zásahu nalezli v zasaženém bytě osobu bez známek života. Z celé budovy ve spolupráci s policisty zachránili ve vyváděcích maskách 12 osob, dalších 34 evakuovali. Všichni našli útočiště v přistaveném hasičském autobuse. Šest lidí (z toho dvě děti) následně odvezla do nemocnice zdravotnická záchranná služba - ještě před příjezdem jednotek se nadýchali zplodin hoření. K odvětrání domu hasiči použili dva přetlakové ventilátory, do nezasažených bytů se jejich obyvatele mohli vrátit okolo čtvrté hodiny ranní. Příčinu vzniku požáru šetří hasičští vyšetřovatelé ve spolupráci s policisty, škoda je odhadována na 500 tisíc korun," informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

"Ošetřit bylo nutno šest osob, které se nacházely v domě zasaženém požárem a nadýchaly se zplodin hoření. Jednalo se o čtyři dospělé – ženy ve věku devětapadesát a jednatřicet let, muže ve věku třiapadesát a čtyřiapadesát let. V péči posádek ZZS byly rovněž dvě děti, pěti a sedmi letý chlapec. Všichni pacienti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života, jejich postižení byla lehká nebo středně těžká. Po poskytnuté přednemocniční neodkladné péči byli transportováni do Městské nemocnice Ostrava a předáni lékařským týmům urgentního příjmu, interní a dětské ambulance," sdělil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. 

"Ostravští kriminalisté prověřují okolnosti vzniku požáru bytu v Moravské Ostravě, ke kterému došlo dnešního dne v brzkých ranních hodinách. V bytě byl nalezen člověk bez známek života, jehož totožnost se v této chvíli prověřuje. Ze strany policie pokračují na místě prvotní úkony, bylo provedeno ohledání místa činu, fotografická dokumentace. Na místo byl také povolán znalec a psovod se psem na vyhledávání akcelerantů hoření, který vyhledává, detekuje a označuje případné tyto látky. O právní kvalifikace této věci bude rozhodnuto následně," uvedl policejní mluvčí Richard Palát. 

Požár bytu hasiči hasili i v sobotu na Nálepkově náměstí:

S požárem bytu bojovali hasiči také v pátek ve Varenské ulici: