Centrum tísňového volání Ostrava obdrželo informaci o požáru ve čtvrtek v noci. Na místo vyjely dvě ostravské jednotky ze stanic Přívoz a Fifejdy. Oheň pomáhali likvidovat i zdejší dobrovolní hasičů. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu za čtvrt hodinu.

„Při příjezdu hasičů hořelo především v chodbě přízemí, oheň se rozšiřoval do pokojů,“ popsal situaci mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela s tím, že hustý dým zasáhl celý objekt. „Sousedé hasiče informovali, že uvnitř by mohly být hned tři osoby, které dosud nevyšly. V přízemí skutečně byla matka s dospělým synem, v prvním patře nepohyblivá starší žena. Hasiči je vynesli, nebo vyvedli ven a předali do péče rychlé záchranné služby, které pak asistovali při ošetření,“ doplnil Kůdela. Zranění žádného z obyvatel naštěstí nebylo vážné.

„Jednačtyřicetiletý muž se nadýchal zplodin hoření, jeho stav se nejevil jako závažný. Další ošetřenou byla pacientka, a to ve věku šedesáti let. Ženu jsme ošetřili rovněž s lehčí intoxikací zplodinami hoření a popáleninou horní končetiny. Poslední z ošetřených, devětasedmdesá­tiletá žena, se krátce nalézala v bezvědomí. Lékařka jí musela poskytnout dechovou podporu pomocí dýchacího vaku, později již byla se zdravotníky v kontaktu a mimo přímé ohrožení života,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Hasiči dostali požár pod kontrolu během čtvrthodinky. „Pak pokračovali v dohašování a odvětrávali vnitřek domku přetlakovým ventilátorem. Zhruba po hodině mohlo být místo požáru předáno dobrovolným hasičům z Hošťálkovic,“ uzavřel Kůdela. Příčinu požáru zjišťují experti. Předběžná škoda je vyčíslena na 300 tisíc korun.