Na setkáních s lidmi v ostravských ulicích rozdávají kromě klasických letáčků a volebních programů pro jednotlivé městské obvody a město Ostravu i tzv. Poukazy na štěstí. Na nich je graficky ztvárněný symbolický zelený čtyřlístek a nápis, že držitele těchto poukazů mají oprávnění být následující čtyři roky šťastní.

NEZÁVISLÍ v Ostravě rozdávají voličům štěstí

"Z části je to samozřejmě nadsázka, kterou je potřeba brát s humorem, na druhé straně jsme ale chtěli našimi Poukazy na štěstí demonstrovat, že i předvolební kampaň se dá dělat pozitivně a s úsměvem. Útoků na politické soupeře, soudních tahanic o místa na stranických kandidátkách a často až agresivního chování ze strany některých politiků mají lidé podle nás už plné zuby," řekl předseda ostravských NEZÁVISLÝCH a mariánskohorský radní Patrik Hujdus.

Liana JanáčkováHeslo Liany Janáčkové

"Přemýšleli jsme nad tím dlouho, jestli máme "štěstíčka", jak Poukazům na štěstí neformálně říkáme, pro naši kampaň skutečně nechat vyrobit. Fakticky nemají žádný praktický užitek jako například pohádková CD pro děti anebo sirky, které dáváme dospělým. Jsem ale ráda, že je máme. Lidé jsou velmi překvapení a často se nám stává, že si jich vezmou několik navíc i pro své přátele a blízké," dodala Liana Janáčková.

Jedním z hlavních hesel NEZÁVISLÝCH v letošních komunálních volbách je „SPRAVEDLIVÝ MAGISTRÁT PRO VŠECHNY MĚSTSKÉ OBVODY". „Máme za to, že v předchozích čtyřech letech se vedení města nechovalo ke všem obvodům stejně. Tento nešvar chceme napravit. Ať už se to týká přerozdělování finančních transferů anebo nakládání s majetkem města, který mají obvody svěřené do své správy," řekla Liana Janáčková a dodala: "Jako starostka Mariánských Hor a Hulvák bych o nekorektním přístupu ze strany některých členů vedení města, kteří náš městský obvod a jeho občany v mnoha ohledech poškodili anebo záměrně znevýhodnili, mohla napsat román." Slova starostky potvrzuje i Patrik Hujdus, bývalý dlouholetý vedoucí vysílání v současnosti nejposlouchanějšího regionálního rádia v Moravskoslezském kraji. Podle něj mají být městské obvody výkladní skříní Ostravy, kterým pokud se bude dařit a město umožní jejich plynulý rozvoj, pak se celá Ostrava stane místem, ve kterém se příštím generacím bude dobře žít

Marian Starý: Nevytahujeme kostlivce

Další známou osobností, která za NEZÁVISLÉ kandiduje do Zastupitelstva města Ostravy, je primář oddělení neurochirurgie Městské nemocnice Ostrava Marian Starý. Ten je v městském zastupitelstvu připraven působit jako odborník pro oblast zdravotnictví. "Občanům před volbami představujeme především naše vlastní programové priority. Nevytahujeme kostlivce ze skříní jiných politických stran a hnutí, vlastně ani nechceme připomínat jednotlivé kauzy, kterých bylo od podivného hlasování o nákupu Bazalů až po zmanipulované zakázky v městských firmách nepřeberné množství. Jde nám zkrátka o to, aby se do komunální politiky vrátila elementární slušnost a aby zastupitelstvo a z něho vzešlé vedení města konečně pracovalo ve prospěch lidí, a ne jen ve prospěch spřátelených firem a vlastních kapes," řekl Marian Starý.

V první desítce NEZÁVISLÁCH kandidátů do zastupitelstva města je také architektka a urbanistka Iveta Seitzová, zastupitel městského obvodu Slezská Ostrava Jiří Lizák, Nikolas Mumulos, majitel známé cestovní kanceláře Nikolas tours, předsedkyně tajemníků Moravskoslezského kraje Pavla Uhrová, herec Zdeněk Pavlíček, historik Jiří Jezerský a ředitel galerie Chagall Petr Pavliňák. NEZÁVISLÍ chtějí prosazovat šťastnou budoucnost pro Ostravu - transparentní veřejné zakázky, regulaci hazardu, omezení činnosti zastaváren a ubytoven, podporovat udržení stávajících pracovních míst a vznik nových, ale jsou také pro tvrdé postihy nepřizpůsobivých občanů. Ke spolupráci po volbách a případné koalici NEZÁVISLÍ nechtějí přistupovat plošně, ale až na základě toho, jací konkrétní lidé se za jednotlivé strany a hnutí do zastupitelstva dostanou.

Více na www.nezavisliostrava.cz