VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Kauza Módního domu Ostravica-Textilia

Ostrava nemusí platit 1,5 miliardy. Soud zamítl žalobu firmy Amádeus Real

Dlouholetý soudní spor mezi městem Ostrava a developerskou firmou Amádeus Real je podle všeho u konce. Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě totiž zamítl žalobu developerské firmy Amádeus Real na město Ostrava.

Vzkříšení Ostravice-Textilie je znovu nejisté. Majitel se nebrání prodeji

/FOTOGALERIE/ Letos v ní měl být zahájen provizorní kulturní program a o tři roky později se budovami měli prohánět lidé milovníci kultury či návštěvníci restaurace. To je ale opět nejisté. Jako v minulosti už několikrát.

Ostravica-Textilia: Ohyzdná brána do centra krajského města

/VIDEO, FOTOGALERIE/ „Vidíte tu trosku? Ten hnus? Jak je sakra možné, že něco takového tady dnes může stát!" téměř křičí jeden z Ostravanů nedaleko bezpečnostního dřevěného koridoru okolo budovy. „Vítejte" u Ostravice-Textilie, dost možná největší ostravské ostudy dneška.

Ostravica a hrozba miliardové pokuty

Jedna a půl miliardy. Za takovou částku by Ostrava mohla mít třeba novou vědeckou knihovnu, rekonstruovaná městská jatka, k tomu pár opravených ulic a asi by zbylo i na nějaký ten sportovní stánek.

Soud: Žaloba společnosti Amádeus Real na Ostravu je oprávněná

Firma za zmařenou investici požaduje 1,5 miliardy korun.

Ostravica-Textilia po letech dostala šanci a znovu ožívá

/FOTOGALERIE/ Dlouhé roky chátrající a zvenčí nevábně působící bývalý obchodní dům Ostravica-Textilia v Ostravě začíná pozvolna žít. 

Program v Textilii? Snad koncem roku

Ostravica-Textilia se měla stát dějištěm několika kulturních akcí. Její majitel ale nestihl vyřídit všechna potřebná povolení.

Uvnitř Ostravice začal "jarní úklid". Čeká ji zmrtvýchvstání?

/AKTUÁLNÍ FOTOGALERIE/ Zabezpečování zábradlí, čištění a sanace. Část obchodního domu Ostravica-Textilia v centru Ostravy, který třináct let chátral, by měla být už koncem května zpřístupněna. 

Boj o záchranu Ostravice-Textilie pokračuje

Happening na podporu záchrany Ostravice-Textilie se dnes koná v její těsné blízkosti od 15 hodin.

Podpoří zmrtvýchvstání Ostravice dotace z EU?

/DENÍK SLEDUJE/ Primátor připustil, že by se na budoucím využití bývalé Ostravice-Textilie podílelo i město. Ovšem pouze za podpory peněz z Evropské unie.

Primátor se poprvé sešel s majitelem Ostravice-Textilie

/DENÍK SLEDUJE/ Magistrát města Ostravy v uplynulých dnech předal stavebnímu úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz znalecký posudek stavu bývalého módního domu Ostravica-Textilia. Statici doporučují, aby vlastník provedl zabezpečovací práce na památkově chráněném objektu.

Ostravica: posudek je hotový, stav objektů se zase zhoršil

Vedení města už má v rukou odborný statický posudek stavu bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia. Začátkem ledna se má primátor města sejít s majitelem bývalého módního domu.

Majitel Ostravice-Textilie si ani po půl roce neví rady

Jednatel společnosti dává městu za vinu stav, ve kterém se komplex budov nyní nachází. Město to nepovažuje za šťastný začátek spolupráce, o které vlastník budov uvažuje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT