VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dění v Dolní oblasti Vítkovice

Dvojitý úspěch Ostravy: stavbami roku jsou Bolt Tower a Důl Hlubina

Prestižní celorepublikovou architektonickou soutěž vyhrály letos hned dva projekty z Ostravy. Konkrétně z Dolní oblasti Vítkovic. Odborná porota vybírala ze 72 staveb v celé České republice.

Výškové práce: pevné nervy nad Ostravou

/REPORTÁŽ DENÍKU, FOTOGALERIE/ V padesáti metrech nad zemí svařovat, rozbrušovat či odstraňovat sutiny považuje většina z nás za adrenalinový zážitek. Pro horolezce to ale představuje běžný pracovní den.

Cyril a Metoděj se zastavili ve Velkém světě techniky ve Vítkovicích

Seznámit se s životními osudy světců Cyrila a Metoděje, přiblížit místa, kudy při své cestě putovali, přenést se na chvíli do jejich doby to vše mohou okusit návštěvníci výstavy v areálu Dolních Vítkovic až do konce srpna.

OBRAZEM: V Dolní oblasti Vítkovic opravují vodojem

Rekonstrukce vodojemu v Dolní oblasti Vítkovic potrvá do září tohoto roku a náklady se vyšplhají na bezmála šest milionů korun.

OBRAZEM: Série koncertů Jarka Nohavici odstartovala

/FOTOGALERIE/ Sérii čtyř naprosto beznadějně vyprodaných koncertů v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovic zahájil v pondělí náš nejúspěšnější písničkář současnosti Jarek Nohavica.

Unikátní konference nejen o e-shopech: to je Shopexpo

V ostravské aule Gong včera začala konference Shopexpo, která je co do počtu řečníků, vystavujících i návštěvníků největší svého druhu ve střední Evropě. Jejím tématem je obchodování na internetu, e-shopy a logistika.

V bývalé strojovně staví horolezeckou stěnu za šest milionů

Rozlohou blížící se tisíci metrům čtverečních a jedenadvacet metrů vysoká horolezecká stěna bude od září přístupná v bývalé strojovně areálu Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic.

Usain Bolt pokřtil unikátní nástavbu vysoké pece

Světoznámý atlet, který v úterý startuje na mítinku Zlatá tretra, v neděli pokřtil nástavbu vysoké pece číslo 1. Ta nese jméno Bolt Tower v překladu šroubová věž. Bolt je v angličtině šroub

SHOPEXPO: V Ostravě proběhne největší konference e-commerce ve střední Evropě

Přednášky, workshopy, expozice a inspirativní setkání. To všechno nabídne 4. - 5. června 2015 konference Shopexpo v Ostravě. Každý z účastníků si v rámci programu bude moci sám zvolit, které zážitky a zkušenosti jsou pro něho zajímavé a které mohou jeho podnikání v současném světě e-shopů posunout dál.

Newyorské exponáty v Ostravě? Levné to nebude

Putovní moderní expozice amerického muzea může být v Dolní oblasti k vidění už na podzim roku 2016. Náklady se ovšem odhadují na statisíce amerických dolarů.

Unikátní výstavu o Lucemburcích zahájil výstřel z katapultu

Netradičním způsobem zahájili v neděli odpoledne organizátoři výstavu Magičtí Lucemburkové, která mapuje působení tohoto rodu v českých zemích. 

OBRAZEM: Inaugurace nového rektora Ostravské univerzity

V nově zrekonstruovaných prostorech starých koupelen Dolu Hlubina se konala v úterý odpoledne slavnostní inaugurace nového rektora Ostravské univerzity Jana Laty, který byl do funkce zvolen akademickým senátem univerzity v polovině prosince.

OBRAZEM: Dolní oblast Vítkovice má jantarovou lávku

/FOTOGALERIE/ Jednou z jarních novinek v Dolní oblasti Vítkovice je i nová lávka propojující celý areál.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení