VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Texty z oblasti divadla

Texty z oblasti divadla

Divadelní recenze: Každý čin dojde odplaty

Divadlo Petra Bezruče v Ostravě zařadilo do repertoáru Shakespearovu tragédii Macbeth. Učinilo tak způsobem dopředu avizovaným, na plakátech lze číst slova o moderním zpracování krvavé tragédie. Tato zmínka sice může mít marketingové důvody, ale také nemusí: slovo moderní mimo jiné značí, že se něco hodí do nové doby, z nové doby vyrůstá a s novou dobou souvisí.

Poprask na laguně zahrají studenti jako maturitní představení

OSTRAVA - V sále Janáčkovy konzervatoře v Ostravě se dnes od 18.30 hodin uskuteční premiéra hry Carla Goldoniho Poprask na laguně. V režii Bedřicha Jansy se v této italské klasické temperamentní komedii představí letošní maturující čtvrtý ročník dramatického oddělení (pedagog hlavního oboru Ladislav Slíva).

Opavské divadlo uvede muzikál podle filmu Někdo to rád horké

OPAVA - Muzikál Sugar, který přesně kopíruje scénář slavné komedie Někdo to rád horké, uvede 22. dubna v premiéře Slezské divadlo Opava. Operní soubor divadla muzikál nacvičil pod vedením režisérky Dagmar Hlubkové zhruba za pět týdnů. Informovala o tom mluvčí divadla Blanka Fišerová.

Ostravská Komorní scéna Aréna uvede ruskou hru o vraždách

OSTRAVA - Komorní scéna Aréna uvede v sobotu premiéru současné ruské hry Hrát oběť. V roce 2003 ji napsali bratři Presňakovové, v ostravské Aréně se její režie ujal hostující režisér Jihočeského divadla Martin Glaser. Postmoderní hru tvoří několik příběhů, v nichž se na hlavní postavě oběti rekonstruují vraždy z vášně.

MiniTeatro se v Havířově představí již pošestnácté

HAVÍŘOV - Zítra bude zahájen již šestnáctý ročník festivalu malých profesionálních divadélek a divadel pro děti Mini- Teatro. Letošní ročník je pojmenován po duchovním otci festivalu Jiřím Tibitanzlovi, který zemřel loni. Během devíti dnů se návštěvníkům představí sedm divadelních souborů.

Ostravské divadlo uvede zapomenutou operu Cyrano de Bergerac

OSTRAVA - Českou premiéru zapomenuté opery Franka Alfana Cyrano de Bergerac uvede v sobotu 21. dubna v Divadle Antonína Dvořáka Národní divadlo moravskoslezské.

RECENZE - Jak se hraje současná ruská hra na menším jevišti

OSTRAVA - Komorní scéna Aréna v Ostravě uvedla minulou sobotu 21. dubna premiéru inscenace bratrská dvojice ruských dramatiků Olega a Vladimíra Presňakovových - Hrát oběť. Jejím režisérem je Martin Glaser.

Havířovský festival dětských divadel vyhrál soubor z Plzně

HAVÍŘOV - Vítězem 16. ročníku festivalu malých profesionálních divadélek a divadel pro děti MiniTeatro v Havířově se stal soubor Divadýlka Kuba z Plzně. Představení Mňam - pohádky oslovilo jak dětské, tak i dospělé diváky, řekl dnes spoluorganizátor tradiční přehlídky Ota Rambousek.

Národní divadlo uvede Paní Marjánku, matku pluku

OSTRAVA - Premiéru operety Josefa Kajetána Tyla a Václava Trojana Paní Marjánka, matka pluku uvede v sobotu na scéně ostravského Divadla Jiřího Myrona Národní divadlo moravskoslezské (NDM). Jde už v pořadí o čtvrtou inscenaci hry v rámci NDM.

Čtyři vraždy hrají u Bezručů

OSTRAVA - Dramatizaci úspěšné filmové veselohry Oldřicha Lipského a Miloše Macourka Čtyři vraždy stačí, drahoušku uvedlo v pátek v české premiéře ostravské Divadlo Petra Bezruče. Film, který dodnes baví televizní diváky, se tak své jevištní podoby dočkal po 37 letech. Uvedla to autorka české dramatizace Ilona Smejkalová.

Kráska a zvíře má premiéru

OSTRAVA - Divadlo loutek Ostrava uvede v pátek od 17 hodin premiéru pohádkové hry Františka Hrubína Kráska a zvíře v režijním nastudování, s výtvarnou koncepcí a ve výpravě hostujícího Miroslava Duši. Animace obrazu je dílem Michala Strusse a Evy Janovské. Inscenace je ojedinělou kombinací loutek s projekcí animovaného obrazu. Režijní práci s loutkami nastudovala rovněž hostující Petronela Dušová.

Pitínského Matka asi každého neosloví

OSTRAVA - Spuštěná železná opona, před ní cosi přikrytého rudým šarlatem.

Ostravské divadlo uvede premiéru muzikálu Cabaret

OSTRAVA - Premiéru světoznámého muzikálu Cabaret, který v roce 1966 napsali podle hry Johna van Drutena Fred Ebb a John Kander, uvede v sobotu 23. června Divadlo Jiřího Myrona.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT