VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dění v ostravském útulku

Město vybralo nového veterináře pro městský útulek

Ostravští radní vybrali nového poskytovatele veterinární péče pro městský útulek v Ostravě-Třebovicích. Ačkoliv město oslovilo celkem devět veterinářů, vybíralo nakonec pouze ze dvou účastníků výběrového řízení, kteří jako jediní splnili jeho podmínky.

Ostrava vybrala poskytovatele veterinární péče pro útulek

Veterinární péči v Městském útulku bude poskytovat veterinární klinika Jana Nytry. Vyhrála výběrové řízení.

Provoz psího útulku v Ostravě se bude řídit přísnějším řádem

Ostravští radní schválili nový provozní řád útulku pro psy v Ostravě-Třebovicích. Jeho podobu musí odsouhlasit ještě krajská veterinární správa. Novinářům tuto informaci potvrdil ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).

Posudek znalce k ostravskému útulku odhalil závažné nedostatky

V zimě se v městském útulku v Ostravě-Třebovicích vyskytla nejrozsáhlejší infekce parvovirózy v celé jeho historii, takže byl zhruba dva měsíce uzavřen. O život kvůli ní přišlo bezmála čtyřicet psů. 

Městský útulek: město Ostrava už má odborný posudek

/DENÍK SLEDUJE/ Magistrát města Ostravy včera obdržel posudek znalce, na jehož vypracování čekalo vedení města měsíc.

Útulek dál provází řada otazníků. Pomůže je vyřešit nařízený audit?

Rada města rozhodla o změně provozovatele útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích. Z rukou městských strážníků byl převeden pod odbor životního prostředí ostravského magistrátu. Primátor nyní usiluje o kontrolu dosavadních postupů strážníků.

Vedoucí útulku pro psy v Ostravě-Třebovicích skončila

/DENÍK ZJISTIL/ V uplynulých dnech položila vedoucí útulku Martina Kaštovská na stůl svých nadřízených výpověď. Podle ředitele městské policie Zdeňka Harazima nemá tento krok nic společného s řádící parvovirózou.

Třebovický útulek hlásí další úhyn psů

/DENÍK SLEDUJE/ K dosavadním šesti psům, kteří podlehli infekční parvoviróze, a třiceti dalším, které musela městská veterinářka kvůli nepříznivé diagnóze utratit, se v posledních dnech přidal další úhyn.

Karanténa v ostravském útulku: skončí už za 13 dní?

/DENÍK SLEDUJE/ Drama v třebovickém útulku by jak se zdá mohlo být zažehnáno. Z parvovirózy, již sem zřejmě zavlekla štěňata a kvůli které zemřelo 36 pejsků, se 13 jiných podařilo vyléčit.

Ostravský útulek: desítky utracených psů

Sedm uhynulých a třicet utracených psů. Takový je důsledek zhoubné parvovirózy, kterou do útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích zavlekla podle všeho štěňata.

Krajská veterinární správa uzavřela třebovický útulek

V ostravském zařízení pro opuštěné psy řádí nebezpečná parvoviróza.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT