VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Laguny v regionu a jejich likvidace

VIDEO: Vyhrocená situace v Čáslavi kvůli ostravským kalům

/FOTOGALERIE, VIDEO/ - Jediným bodem mimořádné zasedání městského zastupitelstva, které se konalo koncem tohoto týdne v prostorách Nové scény Dusíkova divadla v Čáslavi, byla problematika čáslavské skládky a navážení filtrační hlinky z lagun Ostramo.

Nový problém v lagunách v Ostravě? Objevili více filtrační hlinky...

/FOTOGALERIE/ Zemina obsahující ropné látky z procesu rafinace olejů to je zjednodušená definice takzvané filtrační hlinky, kterou také obsahují Laguny Ostramo.

Odvoz kalů se odkládá, trpící obvod chce kompenzace pro občany

Laguny Ostramo zaváněly v úterý tak silně, že firma likvidující jejich obsah sama přerušila vápnění. Na radnici Mariánských Hor a Hulvák mezitím chystali dopis státu se žádostí o několik milionů korun na pořízení čističek vzduchu do obecních bytů.

Kaly z ostravských lagun se spálí na Sokolovsku

Problém ostravských lagun už nezajímá jen obyvatele města, které největší ekologická zátěž v zemi sužuje už několik desítek let. Velkým tématem je nově také na Sokolovsku v severních Čechách.

Vápnění kalů v Ostravě: práce stály 32 hodin z 50 povolených

Při likvidaci svinstva z Lagun Ostramo má firma AVE CZ povoleno použít až devadesát tun vápna denně… ale za celý minulý týden ho spotřebovala jen lehce nad sto tun!

Sanace ostravských lagun pokračuje

Likvidace ropných lagun, které tíží obyvatele Ostravy řadu let, po dlouhé době pokročí.

Jedovaté odpady zmizí, kraj na to získal peníze

/FOTOGALERIE/ „Ochutnávat nebudu,“ odtušil včera ministr životního prostředí Richard Brabec sklánějíce se ve Vratimově u kupy zaprášené mastné hmoty zapáchající po vyjetém oleji. Na její odstranění přivezl 32 milionů korun!

Ministerstvo dalo souhlas k dotěžení ostravských lagun

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vydalo souhlasné stanovisko k dotěžení kalů z ostravských lagun.

Odtěžování kalů z lagun po Ostramu začne snad na podzim

Sotva hodinku trvalo veřejné projednání záměru odtěžit nadbilanční kaly z lagun Ostramo (jedné z ostud Ostravy v seriálu Deníku).

Laguny budou zatěžovat Ostravu ještě nejméně 12 let

V areálu bývalé chemičky zůstalo přibližně 100 tisíc tun kalů, které podle obyvatel Mariánských Hor a Fifejd stále páchnou.

Likvidace ostravských ropných lagun: Bude se opakovat historie?

/DENÍK SLEDUJE/ Ostravští aktivisté tvrdí, že ropné laguny v Ostravě má pro společnost AVE CZ, která zakázku na jejich odtěžení vyhrála, likvidovat firma Geosan Group. Ta už ale při stejném úkolu v minulosti neuspěla.

Čištění lagun začne v roce 2017. Nahradí kaly lesopark?

/DENÍK SLEDUJE/ Ministerstvo průmyslu chce prostřednictvím státního podniku Diamo vybrat firmu, která vyřeší problém s dekontaminovanou zeminou na dně a podél stěn ostravských lagun. Město teď musí zvolit upřednostňovanou variantu sanace.

Laguny: možnost, že by se nesanovaly, město nepřipouští

/DENÍK SLEDUJE/ Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který v úterý navštívil Ostravu, zahájil projekt kotlíkových dotací a společně s vedením města řešil i problematiku ostravských lagun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT