VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Laguny v regionu a jejich likvidace

Vápnění kalů v Ostravě: práce stály 32 hodin z 50 povolených

Při likvidaci svinstva z Lagun Ostramo má firma AVE CZ povoleno použít až devadesát tun vápna denně… ale za celý minulý týden ho spotřebovala jen lehce nad sto tun!

Sanace ostravských lagun pokračuje

Likvidace ropných lagun, které tíží obyvatele Ostravy řadu let, po dlouhé době pokročí.

Jedovaté odpady zmizí, kraj na to získal peníze

/FOTOGALERIE/ „Ochutnávat nebudu,“ odtušil včera ministr životního prostředí Richard Brabec sklánějíce se ve Vratimově u kupy zaprášené mastné hmoty zapáchající po vyjetém oleji. Na její odstranění přivezl 32 milionů korun!

Ministerstvo dalo souhlas k dotěžení ostravských lagun

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vydalo souhlasné stanovisko k dotěžení kalů z ostravských lagun.

Odtěžování kalů z lagun po Ostramu začne snad na podzim

Sotva hodinku trvalo veřejné projednání záměru odtěžit nadbilanční kaly z lagun Ostramo (jedné z ostud Ostravy v seriálu Deníku).

Laguny budou zatěžovat Ostravu ještě nejméně 12 let

V areálu bývalé chemičky zůstalo přibližně 100 tisíc tun kalů, které podle obyvatel Mariánských Hor a Fifejd stále páchnou.

Likvidace ostravských ropných lagun: Bude se opakovat historie?

/DENÍK SLEDUJE/ Ostravští aktivisté tvrdí, že ropné laguny v Ostravě má pro společnost AVE CZ, která zakázku na jejich odtěžení vyhrála, likvidovat firma Geosan Group. Ta už ale při stejném úkolu v minulosti neuspěla.

Čištění lagun začne v roce 2017. Nahradí kaly lesopark?

/DENÍK SLEDUJE/ Ministerstvo průmyslu chce prostřednictvím státního podniku Diamo vybrat firmu, která vyřeší problém s dekontaminovanou zeminou na dně a podél stěn ostravských lagun. Město teď musí zvolit upřednostňovanou variantu sanace.

Laguny: možnost, že by se nesanovaly, město nepřipouští

/DENÍK SLEDUJE/ Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který v úterý navštívil Ostravu, zahájil projekt kotlíkových dotací a společně s vedením města řešil i problematiku ostravských lagun.

Kaly z lagun sice zmizí, ale co bude se zeminou pod nimi?

/DENÍK SLEDUJE/ Do tří let kaly odstranit, do pěti let definitivně zlikvidovat. K tomu se zavázala společnost AVE CZ odpadové hospodářství.

Ministerstvo financí: sanace lagun bude pokračovat

/DENÍK SLEDUJE/ Sanace ostravských lagun bude pokračovat. O odstranění kalů po bývalé chemičce Ostramo se postará společnost AVE CZ.

Moravskoslezský kraj nesouhlasí se zakonzervováním ostravských lagun

Ostrava - Sanaci areálu kontaminovaného ropnými látkami po bývalé ostravské chemičce měl na starosti státní podnik Diamo. Tuto kompetenci letos ovšem převzalo ministerstvo financí, vedené Andrejem Babišem. Resort uvedl, že si nechá vypracovat několik variant řešení likvidace staré ekologické zátěže na Ostravsku.

Ministr Babiš v Ostravě: laguny chci pod sebe

Ministerstvo financí chce převzít veškeré kompetence pro likvidaci lagun po bývalé chemičce Ostramo. Sanaci má doposud na starost Ministerstvo průmyslu a obchodu a státní podnik Diamo, jehož dosavadní kroky jsou podle vicepremiéra Andreje Babiše nehospodárné.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT