VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Ostravská huť ArcelorMittal

Ostravská huť ArcelorMittal

Na ocelárně kunčické huti dosluhují tanky, nahradí je buldozery

Ostrava – Přestavěné tanky československé a později české armády desítky let odstraňovaly rozžhavenou strusku pod tandemovými pecemi na ocelárně kunčické huti.

V kunčické huti dokončují první etapu odsíření koksovny

Ostrava – První etapu ekologického projektu, díky kterému dojde k významnému snížení koncentrace sulfanu v koksárenském plynu a emisí oxidu siřičitého, dokončují v ostravské huti ArcelorMittal.

Vadí vám Mittal? Napište mu SMS

Ostrava - „Povolení k provozu nerovná se licence k zabíjení.“ Toto upozornění směřují k ostravskému hutnímu kolosu ArcelorMittal členové nově vzniklé aliance Nebe nad Ostravou.

O nové kolektivní smlouvě teď v Mittalu jednat nebudou

Ostrava - Stávající kolektivní smlouva v ArcelorMittal Ostrava bude prodloužena do března 2009. Informovala o tom mluvčí firmy Věra Breiová.

Žebříček znečištovatelů vede Arcelor Mittal nejen na Ostravsku

Ostrava - Hutní komplex Arcelor Mittal zůstává nadále největším znečišťovatelem v Moravskoslezském kraji. Mimo jiné vypustil do vzduchu nejvíce skleníkových plynů, které přispívají ke globálnímu oteplování a látek způsobujících kyselé srážky.

Hutní gigant bude propouštět, kde a kolik lidí, se zatím neví

Ostrava - Hutní gigant ArcelorMittal oznámil, že ze svých závodů po celém světě propustí celkem devět tisíc zaměstnanců.

Pojďte na exkurzi, pozval Mittal. Lidi si však podmínkami nezískal

Ostrava - Společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO) rozeslala v posledním listopadovém týdnu vybraným občanům Radvanic a Bartovic pozvánky na exkurzi do svého závodu spojenou s následnou besedou. Uskutečnit by se měla v úterý ve dvě hodiny odpoledne.

Kolik lidí odejde z kunčické hutě se zatím neví

Ostrava - O snižování stavu zaměstnanců jednalo dnes vedení ostravské huti ArcelorMittal se zástupci odborářů. Hlavním bodem byl program snižování stavu zaměstnanců, kteří by při dobrovolném odchodu měli z firmy odejít za zvýhodněných podmínek.

Pozitivní vliv krize: ovzduší se zlepšilo

Ostrava - Krize na finančních trzích dostává do problémů také ArcelorMittal Ostrava, který omezil výrobu na polovinu. Zastavit své ekologické projekty ale údajně nehodlá.

Arcelor Mittal ohlásil propouštění stovek lidí

Ostrava - Propuštění stovek zaměstnanců ze všech svých společností v ČR ohlásil po dnešní schůzce s odboráři šéf ArcelorMittal Ostrava Sanjay Samaddar.

Odboráři z huti: Kolik lidí kývne na dobrovolný odchod, zatím nevíme

Ostrava - To, že se celosvětová krize silně projevuje také v hutním průmyslu už několik měsíců, není žádným tajemstvím. Ve středu ohlášené propouštění, které oznámil ArcelorMittal, je ale přesto pro mnoho zaměstnanců ostravské huti Jobbovou zvěstí.

Na dobrovolný odchod z Mittalu už kývlo přes sto lidí

Ostrava - Sto patnáct zaměstnanců ostravského ArcelorMittalu do pátečního dopoledne kývlo na dobrovolný odchod z huti. Podle mluvčí firmy Věry Breiové se lhůta pro podávání výpovědí prodlouží o další týden.

Z ostravské huti chce odejít 145 lidí, lhůta pro dobrovolné výpovědi končí dnes

Ostrava - O dobrovolný odchod z ostravské huti ArcelorMittal požádalo do pátečního rána 23. ledna 145 lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT