VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vínobuditelé v Ostravě a okolí

Titul Miss Víno je v Ostravě, cenu má ale i Vrbičanka Kadlecová

Velké Bílovice, Ostrava /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Odvěkým snem mužů jsou ženy, víno a zpěv. Při pátečním finále soutěže Miss Víno 2013 ve Velkých Bílovicích z toho nechybělo nic. Ani malé překvapení. Zvítězila totiž jednadvacetiletá Lucie Klukavá z Ostravy. Vinohrady aby tam jeden pohledal. Uspěla ale i Adéla Kadlecová z Vrbice. Porota jí udělila titul první vicemiss. Třetí skončila Hana Hegarová.

Cuvée vyhrály Elen a Veterlin

Ostrava - Bílé Cuvée Elen ročníku 2012, víno spojené z odrůd Pálava a Chardonnay od Pavla Kršky - Palavia Vinum Pavlov, a červený Veterlin 2011 od dovozce Elesko Bratislava (cuvée odrůd Alibernet, Dunaj a Merlot) se staly šampiony jedenáctého ročníku mezinárodní soutěže vín Cuvée Ostrava 2013.

Cuvée Ostrava 2013 představuje 147 vín

Ostrava - Sto čtyřicet sedm vzorků bílých, růžových, červených, šumivých a likérových vín od producentů z osmi zemí se dnes uchází o přízeň laické poroty jedenáctého ročníku mezinárodní soutěže vín Cuvée Ostrava 2013.

Ostravští vínobuditelé hodnotili Chardonnay

Ostrava - Nadmíru populární kultivar hodnotili ostravští vínobuditelé ze sdružení K.A.H.A.N. již podruhé. Patnáct porotců posuzovalo 22 vzorků z pěti zemí anonymně, pouze se znalostí ročníku.

Degustátora rozpoznáte podle toho, že ke všemu čichá

Ostrava /ROZHOVOR/ - „Teprve časem se člověk naučí ocenit i to pozitivní a hodnotit vína ne jako gynekolog, ale jako milenec," říká ostravský vínobuditel Martin Křístek.

Ostravští vínobuditelé hodnotili odrůdy Dornfelder a Blauburger

Ostrava − Zatímco ve slovanských zemích jsou názvy Dornfelder a Blauburger spíše jazykolamy, u našich jižních a západních sousedů je tomu jinak. Obě odrůdy se tam těší velké oblibě.

Ostravští vínobuditelé hodnotili vína Irsai Oliver

Ostrava - Maďarské muškátové novošlechtění pojmenované podle židovského obchodníka se železem Irsai Oliver (Oliver bylo jméno, Irsai příjmení) vyšlechtil Pál Kocsis v Kecskemétu roku 1930 křížením kultivarů Pozsonyi Fehér (Bratislavské bílé) a Csaba Győngye (Čabaňská perla).  

Jubilejní desátý ročník Cuvée Ostrava zná své vítěze

Ostrava − Klub ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N. uspořádal ve spolupráci s hotelem Zámek Zábřeh v Ostravě a Národním vinařským centrem se sídlem ve Valticích jubilejní ročník soutěže Cuvée Ostrava.

Svatomartinské víno? Letos dva miliony lahví

Ostrava -11. 11. v 11 hodin okoštují letošní Svatomartinské víno.O něm se říká, že pokud se vyvede, tak bude dobrý celý ročník.Lidé si mladým vínem budou moci připít dnes v jedenáct hodin dopoledne i v Ostravě. K němu i restaurace v Ostravě nabízejíslavnostní menu. Vévodí mu husa.

Jak dopadly odrůdy vín Sylvánské a Aurelius?

Ostrava -Dvojice odrůd blízkých z pohledu genetiky (Sylvánské je patrně Aureliovým dědečkem z matčiny strany) i malého podílu na ploše vinic Čech a Moravy byla v našem kraji náplní setkání klubu K.A.H.A.N. (Klub amatérských hodnotitelů alkoholických nápojů)

Moravská vína se na Cuvée neztratila

Ostrava /FOTOGALERIE/ -Devátý ročník mezinárodní soutěže kupáží, asambláží a známkových vín Cuvée 2011 Ostrava zná své vítěze.

OBRAZEM: Svatomartinské víno jde na dračku

Ostrava - Mladé víno z letošní sklizně se s nálepkou Svatomartinské dostalo ve čtvrtek na pulty vinoték a obchodů. Tradice ochutnávání prvního vína 11. listopadu, tedy na svátek Martina, vznikla už před staletími, velké oblibě se začala opět těšit až v posledních letech.

Soutěž vín Cuvée už zná své vítěze

Ostrava - Sedmý ročník ojedinělé mezinárodní soutěže známkových vín a kupáží, který pořádá občanské sdružení ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N. a ve spolupráci s Cechem českých vinařů i svazem moravských vinařů Moravín, už zná své vítěze.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT