více >>

Nemusíte cestovat stovky kilometrů, abyste poznali krásu karnevalových Benátek

Akce již skončila

V Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě si mohou zájemci až do konce února prohlédnout barvami hýřící výstavu jednadvaceti fotoobrazů Kamila Übelauera.
Světově proslulý únorový karneval v Benátkách patří mezi nejnavštěvovanější na světě. Přehlídka tradičních i méně tradičních masek a kostýmů v romantických kulisách historického města je nevšedním zážitkem. „Fotoobrazy havířovského fotografa vyzařují karnevalovou atmosféru plnou bujarého veselí, barev, nádherně vypracovaných originálních masek, romantiky i tajemna,“ přibližuje novou výstavu tisková mluvčí Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě Marcela Stehlíková.
Podle ní by si návštěvníci neměli nechat ujít příležitost vidět půvabné historické kostýmy, které připomenou, jak plynul život na laguně v období největší slávy Benátské republiky.
Výstava fotoobrazů s názvem Carnevale di Venezia je umístěna v prostorách knihovny v pravém křídle Nové radnice na Prokešově náměstí v Moravské Ostravě do 28. února 2019.

Vizitka
Kamil Ubelauer se věnuje fotografování od roku 2004. Ve své tvorbě se zaměřuje především na zachycení krajinných nebo horských scenérií. Pravidelně navštěvuje italské Dolomity, Island i Norsko ale patří k zemím, které charakterem svého klimatu a drsnějšími podmínkami nejlépe vyhovují jeho naturelu. Pokud se naskytne příležitost spojená s jiným fotograficky zajímavým tématem, s chutí přijme i tuto výzvu. Například na proslulý benátský karneval, který právě představuje v Moravskoslezské vědecké knihovně, velice rád vyráží opakovaně.

od  16. 1.  (11:59)
do  28. 2.  (17:00)
Ostrava
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ