více >>

Tuktukem z Thajska dojel až domů na Moravu

Akce již skončila

Tuktuk je thajská tříkolka, kterou si Tomáš Vejmola alias Tomík pořídil v Thajsku. Bez jakýchkoli zkušeností se úplně sám vydal s tímto 35 let starým vozem na roční cestu přes půl světa. Projel na 13 tisíc kilometrů přes Thajsko, Indii, Nepál, Írán, Turecko, Srbsko a další země až jej přesně do roka a do dne dotlačil na Moravu do Hranic.
O síle lidské vůle a schopnosti zvládnou těžké situace, nebo jaké to je být sám jeden rok na dobrodružné cestě bude Tomík s humorem vyprávět v krnovské knihovně ve čtvrtek 21. března od 18 hodin. Například se dozvíte, s jakou chutí si po tom roce dal svíčkovou a kofolu.
Tomíka na cestách sledovalo prostřednictvím Facebooku téměř devět tisíc lidí a při návratu do Hranic ho vítalo plné náměstí. „Skutečnost, že mi drží palce hromada lidí, jsem si uvědomoval i při cestě. Při všech těch překážkách a problémech. Vždycky když jsem si říkal, že už na to kašlu, že už to dál nedám, tak jsem si připomněl, kolik mi fandí lidí, a že vzdát to zkrátka nepřipadá v úvahu,“ svěřil se Tomík. (frk)

21. 3.  (18:00–20:00)
Krnov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ