ČSSD (a hnutí Lečo) stylizovala předvolební kampaň o primátorské křeslo soubojově. Na billboardech v nich lídr koalice Petr Kajnar stojí proti stávajícímu prvnímu muži Ostravy Tomáši Macurovi. On, coby primátor vizionář, vůči Macurovi – primátoru mluvkovi. Nechybí ani srovnání o miliardách investovaných do rozvoje města na straně jedné a blokovaných penězích a stagnaci rozvoje na straně druhé.

Pro Deník to Tomáš Macura v závěru minulého týdne komentoval tak, že jej jinak vážený Petr Kajnar lidsky zklamal. Hrdina billboardů se zase prostřednictvím Deníku omlouval, že kampaň vznikla za jeho zády během dovolené a že ještě týž den nechá štiplavé věty zamalovat a výhledově všechny billboardy přelepit.

Předvolební billboardy v ulicích Ostravy, 31. 8. 2022, Ostrava
Bizár na předvolebních billboardech v Ostravě: podívejte, než to přelepí

„Samozřejmě za to bohužel cítím zodpovědnost, není to můj styl a panu primátorovi se omluvím,“ dušoval se Kajnar. Omluvit se už skutečně omluvil, nicméně billboardy vypadají stále stejně, naopak jich během víkendu po městě ještě několik přibylo.

Omluvu nepřijímá

„V Pátek mi Petr Kajnar poslal omluvnou sms s tím, že ještě týž den zmizí z billboardů ony ‚hloupé texty‘ a co nejdřív i samotné billboardy,“ reagoval na dotaz Deníku Tomáš Macura. „Ani jedna věc dosud nenastala, naopak údajně nějaké billboardy přes víkend ještě přibyly,“ zaregistroval i sám Macura. Podle něj rozhodují činy, ne slova. „Omluvu tudíž neberu vážně,“ vzkázal Kajnarovi.

Městská nemocnice Ostrava, Fifejdy, 27.7.2022, Ostrava
Volby 2022 v Ostravě: Nemocnice Fifejdy, boj o reputaci i vlastnictví špitálu

Ten už minulý týden poukazoval na nepružné jednání reklamních agentur. Zda je za novými billboardy podle „starých“ příkazů tento důvod, se neví. Petra Kajnara se Deníku během pondělí nepodařilo opakovaně zastihnout a na zprávu nereagoval. Během úterý už byly nicméně billboardy lehce přemalovány, zmizely pouze nápisy "vizionář" a "mluvka". Při pozorném zkoumání jsou nicméně stále čitelné.