Přímo na exkluzivních parkovacích místech před vchodem do slezskoostravské radnice v těchto dnech postávají vozy tuzemské značky s polepy Hnutí ANO. Místa mají na značce dodatkovou tabulku Na povolení ÚMOb Slezská Ostrava.

„Jezdí jimi mí dva místostarostové rovněž z hnutí ANO,“ říká starosta Richard Vereš. „Jsou to parkovací stání vyhrazena neoficiálně pro místostarosty, kteří tam se svými soukromými, nikoli služebními vozy, stávají běžně, nyní ale využívají tyto reklamní vozy, které má hnutí pronajaté,“ vysvětluje záležitost starosta Vereš.

Za nevhodnou či nešťastnou situaci nepovažuje. „Pracují a parkují zde běžně, samozřejmě mohou stávat za závorou u radničního parkoviště na místech vymezených výslovně pro zaměstnance, ale co se na tom změní? Kdekoli budou stát, stále to budou reklamní vozy,“ argumentuje Richard Vereš, podle něhož se někdy starostové se svými vozy „straní pozornosti“ i ve dvoře radnice. Otázka však zní: je košer zabírat místa vyhrazená radnicí právě pro předvolební kampaň?

Podobná je podle Vereše situace i před radnicí obvodu Mariánských Hor a Hulváků, kde má podobným způsobem parkovat starosta Patrik Hujdus (Nezávislí). „Vymezujeme u nás před vstupem do radnice tři místa zaměstnancům nebo vedení radnice. Parkuje se tam způsobem, kdo dřív přijde, ten dřív bere,“ reaguje Patrik Hujdus, který má auto polepené slovy Patrik Hujdus, starosta pro Mariánky. „S tímto autem jezdívám už půl roku, nikoli náhodou před volbami. A když tam není místo, parkuju jinde. Může tam zaparkovat kdokoli,“ vysvětluje Patrik Hujdus, který v samotném pokreslení auta před komunálními volbami problém nespatřuje.