Až do sobotních 14 hodin můžete spolurozhodnout o novém složení obecního či obvodního zastupitelstva. První voliči čekali před volebními místnostmi tradičně ještě před jejich otevřením.

Dnes budou volební místnosti otevřeny do 22 hodin, v sobotu se otevřou v 8 hodin ráno a zavřou se ve 14 hodin.

Jako první přišli v Ostravě-Přívoze odvolit starší lidé. Waldorfská základní škole a mateřské škole v Ostravě-Přívoze, 23. září 2022.
Loni se zde mělo kupčit s hlasy, letos je ostravská škola pod drobnohledem

Voliči mají tři možnosti hlasování na hlasovacím lístku. Buďto zakřížkují celou stranu, případně zakřížkují stranu a vybrané kandidáty z jiných kandidátních listin, přičemž jejich počet se odečte od celkového počtu hlasů preferované strany. Anebo volič zakroužkuje pouze vybrané kandidáty z jedné či vícero stran a hnutí. Celkový počet křížků nesmí překročit počet členů v zastupitelstvu - viz video níže.

Zdroj: Deník/Kateřina Součková

V krajské metropoli se volí pětapadesátičlenné zastupitelstvo a také zastupitelé do jednotlivých třiadvaceti městských obvodů a obcí na Ostravsku. Vítězství v Ostravě obhajuje hnutí ANO s primátorem Tomášem Macurou.

Volby, ilustrační foto.
Jdeme k volbám! V Ostravě budou klíčová i tato témata. Co rozhodne?

Pod drobnohledem bude během letošních voleb například okrsek v Ostravě-Přívoze, který se nachází ve Waldorfské základní škole a mateřské škole v Ostravě-Přívoze. Hlasovat zde mohou lidé spadající pod okrsky 8001 a 8002. A právě o nich se v posledních volbách v rámci Moravskoslezského kraje mluvilo nejvíce. Loňské parlamentní volby zde byly poznamenány podezřením na kupčení s hlasy.

Kdo chce vést obce na Ostravsku? Deník přináší kandidátky pro komunální volby