Sedmičlenná partička

Fanoušky tato sedmičlenná parta baví už dva a půl roku. „K velkému překvapení všech zůstává počet členů kapely stále stejný. Bubeník, klávesista, basista, dvě kytary a dva zpěváci. Nikoho nám cizí kapela nepřetáhla a ani k nám se nikdo z dobrých hudebníků příliš netlačí," říká frontman skupiny Otakar Lucák.

Totéž se však nedá říci o postech jednotlivých členů. Od minulého roku se totiž vystřídali úplně všichni. „Já jsem převzal basu, jeden z kytaristů usedl za klávesy místo Jirky Wawrzyczka, druhý místo kytary vzal bicí, a basista a klávesista se obuli do zpěvu, protože touží mít stejně tolik fanynek, co má zpěvák. Výsledek této hudební produkce byl ale tak drsný, že totálně vygumoval i ty nejodvážnější výkony naší alternativní sekce ½ ROCK REVIVAL," popisuje frontman kapely.

V pátek 25.4. v klubu Fabric rocková nocVystoupí zde hned tři kapely. Hard amatérská Soft rocková kapela 1/2 ROCK, která sbírá jeden úspěch za druhým, R.U.R. group, která je renesancí hard rockové skupiny RUR, jež v 70. letech minulého století přiváděla do extáze fanoušky celé Severní Moravy, a havířovská kapela NOTOTO!

Hudba jako relaxace

Partičku kamarádů, která se po těžké práci uvolňuje hudbou, tvoří tři inženýři spolumajitelé firem a dva zaměstnanci velkých firem. „Další je lékař, který si umí své fanynky upravit tak, aby se mu z pódia líbily přesně podle jeho představ. Zpěvačka je studentka gymnázia Kateřina Masná. A asi právě šířka záběru našich povolání je jediným možným vysvětlením tak velkého počtu lidí, kteří se na nás chodí dívat. Schválně uvádím, že se chodí dívat. Ne poslouchat," doplňuje člen kapely Michal Brabec.

½ ROCK už za svou existenci stihl odehrát sedm velkých akcí. „Na to, že jsme ještě před dvěma lety nebyli schopni zahrát řádně ani Osmý den od Olympiků, jsme toho díky drzosti zvládli opravdu hodně," komentuje kytarista Petr Kallus. Kapela je známá i díky tomu, že na svých prvních koncertech nemuseli jejich návštěvníci platit vstupné. „První tři koncerty opravdu ½ ROCK svým posluchačům vstupné platil. Bylo to sice jen deset korun na osobu, ale i tak se to rychle rozkřiklo," popisuje Petr Geryk, který má v kapele na starosti hru na bicí a někdy i vokály.

Zahrají pecky

A co kapela ve Fabriku zahraje? „To mohu prozradit. Budou to známé pecky od Judas Priest, Pražského výběru, Status Quo, Jasné páky, Horkýže slíže, Neil Younga, Vítkova kvarteta, ale také od Joan Jett, Lennyho Kravitze, Iggyho Popa a Ramones. Samozřejmě v naší originální úpravě," doplňuje další člen kapely Mojmír Vyoral.

Bude i překvapení, dodává na závěr frontman kapely Otakar Lucák. „Jako na každém koncertě. Tentokrát ale chystáme pecku snad největší. Chceme naše posluchače překvapit tím, že se budeme snažit hrát čistě, a taky bychom chtěli tentokrát písničky přiblížit svému originálu co možná nejvíce. To je ale velké tajemství určené výhradně posluchačům koncertu ve Fabriku, který se koná v pátek 25. dubna," míní Otakar Lucák.