„Název Jazz Open Ostrava by měl evokovat nejen skutečnost, že se koncert bude konat pod širým nebem, ale také podpořit myšlenku prezentovat jazz jako hudbu 21. století, hudbu s obrovskou historií, dynamicky se vyvíjející, otevřenou všem hudebním světům. Letos proto vystoupí špičkoví umělci, kteří tuto myšlenku otevřenosti prosazují celý svůj umělecký život," uvedl zakladatel, dramaturg a pořadatel festivalu, jinak skladatel, klavírista a hudební pedagog Boris Urbánek.

Celý večer uvede mladá a perspektivní kapela Behind The Door, která představí vlastní repertoár ze svého druhého CD KeyNotes.

Bezpochyby k jedněm z vrcholů bude patřit vystoupení dnes už světoznámého jazzového pianisty a skladatele Emila Viklického s jeho česko-slovenským kvartetem.

„K největším objevům posledních let na naší jazzové scéně patří bezesporu ostravský saxofonista Michal Žáček, který s novou kapelou představí skladby ze svého připravovaného alba Beautiful Day," doporučuje Urbánek.

Zuzana Lapčíková, hráčka na cimbál a zpěvačka, aktuální držitelka ocenění Anděl 2011 v žánrové oblasti World Music za album Rozchody, návraty, se se svým kvintetem postará o vyvrcholení sedmého ročníku Jazz Open Ostrava.

Festival natáčí a ve svém vysílání ze záznamu uvede Český rozhlas Ostrava.

„Rád bych koncertem Jazz Open Ostrava oslovil také děti a mládež, a to nejen tím, že mají vstup zdarma," dodal Boris Urbánek.

(zm)