„V nabídce letošního ročníkupřevažují kapely rockového ražení.Kvelkým lákadlům budou bezesporu patřit vystoupení americké zpěvačky a kytaristky Janet Robin a hudebního seskupeníNovember2nd. Příznivci tvrdší muziky se mohou těšit na legendární metalovou kapelu TSA, která je označována za polské AC/DC. Z Polska přijedou i rockoví Akurát. Slovensko budou reprezentovat No Name, Peha a Horkýže Slíže,“ říká za pořadatele David Moravec.

Festival Klasa Štěrkovna Open Music rozjede v pátek ostravská skupina Kryštof v čele s Richardem Krajčem. Ve stejný den čeká návštěvníky také vystoupení skupiny Framus Five s Michalem Prokopem. Páteční program ještě doplní další domácí kapely Vypsaná fixa, Prowizorium, Fuga a WooDoo.

„V sobotu se v novém složení představí ještě Pražský výběr II Michaela Kocába a vedle zahraničních hostů na Štěrkovně také zahrají české skupiny Lybar Band, Sultán Solimán, The Pant, Klipr, Slow Tension a Jackye,“ dodává David Moravec. Podle jeho slov je město Hlučín dobře přístupné městskou hromadnou dopravou. „Jezdí sem autobusy Dopravního podniku Ostrava a dalších přepravců zapojených do Ostravského dopravního integrovaného systému. Přijet se dá vlakem z Ostravy-Poruby nebo z Opavy do stanice Děhylov, která je od hlučínské Štěrkovny asi jeden kilometr,“ informuje Moravec.

Podle pořadatelů festivalu se čeká příjezd početné skupiny polských a slovenských fanoušků hudby. Součástí festivalu je doprovodný program, jemuž dominují dva sportovní turnaje v beachvolejbalu a ve fotbale.