Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, praví se v jedné moudré knize a tím se jistě naznačuje rozdílnost obou pohlaví.

Známá česká fotografka Petra Skoupilová vypadá stále sexy, zřejmě proto se už řadu let zabývá ve své tvorbě ženským tělem. Krása a snivost – i tak lze charakterizovat velmi lyrické práce autorky, která se už pozítří představí na své výstavě ve Výtvarném centru Chagall na Repinově ulici v Ostravě, kde bude řada z jejích aktů také na prodej.

„Představovat fotografickou tvorbu Petry Skoupilové mi připadá téměř zbytečné. Mám pocit, že se snad každý z nás s ní už musel setkat. Někteří si ji jen neuvědomují. Po opětovném zhlédnutí fotografií s motivy žen snivých a vysněných, eroticky něžných i provokujících, s náznaky zvláštní erotiky ženského světa se mnohým jistě vybaví. A tam, kteří se s nimi setkají poprvé, se zase zcela určitě usadí hluboko a nadlouho do povědomí,“ nadšeně pronáší Petr Pavliňák, ředitel Výtvarného centra Chagall v Ostravě a současně kurátor její výstavy. Podle jeho slov její komorní a lyrická prezentace přitáhne určitě milovníky kvalitního fotografického umění.

„Žena, ženské tělo, ženský akt, detail ženského těla pohledem Petry Skoupilové nabízí jinou estetiku, než jakou nám předkládá muž – fotograf. Z jejích fotografií naplněných šarmantní atmosférou, něžností, klidem a jakoby pozastaveným časem, který po chvíli bude zase plynout dál, před námi defilují kultivované a rafinované ženy s upřeným pohledem někam do nekonečna. Nechávají tušit, že za pěstěnou krásou obličeje, za gesty tváře, rukou a těla je skryta nejenom krása, ale i moudrost a skromnost, anebo také narcismus a duševní prázdnota. Její fotografie nás prostě nenechávají lhostejnými, nutí nás neustále přemýšlet o dívkách na nich zobrazených, o jejich osudech, radostech a strastech. Prostě nás vybízejí přemýšlet o životě. A to je to nejkrásnější poslání, které nám autorka předkládá svým fotografickým uměním,“ cituje pochvalné posudky také jiných renomovaných autorů na práci umělkyně Petr Pavliňák.