„Uskuteční se pátého listopadu. Vstupenky v cenách 690 až 990 korun jsou v prodeji v sítích Ticketpro a Ticketportal už ode dneška,“ říká Michal Žáček z agentury Velryba ve Zlíně. Joe Cocker, jedna z největších legend populární hudby a jeden z mála žijících umělců, kteří se mohou pyšnit účastí na legendárním Woodstocku, se vrací do České republiky představit své nové album.

Na jedné straně nejstabilnější, nejosobitější a kultovní hlas žijící legendy, která září už více než čtyřicet let, na straně druhé producent a muzikant, který dokáže všechny tyto své přednosti velmi dobře spojit. Jen pro později narozené připomeňme, že slavný anglický zpěvák Joe Cocker pochází ze Sheffieldu, kde se narodil v roce 1944. Své první hudební zkušenosti si odbyl v roce 1960 se skupinou The Cavaliers, a to jako bubeník. Interpret si zajistil nesmrtelnost už svým vystoupením na bájném woodstockém festivalu v roce 1969.

Přestože má za sebou řádku úspěšných studiových alb, pro geniálního soulmana vždy platilo, že to nejlepší ze sebe vydával na pódiu. Ne nadarmo patří k jeho nejúspěšnějším deskám živé dvojalbum Mad Dogs And Englishmen z roku 1970. Hluboký prožitek, který dokáže vložit do svého nezaměnitelného chrapláku, se stal pro „otce bílého soulu“ poznávacím znamením a ochrannou známkou.

„Za svou bohatou kariéru vydal více než dvě desítky alb a spolupracoval s celou řadou hudebních osobností. Skvělé hudebníky má Joe i ve své doprovodné kapele, se kterou vystoupí v ostravské ČEZ Aréně právě 5. listopadu a na živo představí také skladby z aktuální desky Hymn For my Soul,“ dodává Michal Žáček.

„Mám pocit, že už bych dávno nemusel zpívat, ale podle mne stále existuje publikum, které o mne stojí,“ prohlásil v jednom rozhovoru Joe Cocker, který právě na svůj první koncert přijel doslova za pět minut dvacet, kdy dorazil do moravskoslezské metropole přímo z Berlína. A vůbec na sobě nenechal znát, že má za sebou delší cestu.

Na ostravském koncertu by měly zaznít také skladby z jeho alba Hymn For my Soul, které byly velmi inspirovány osobností Ray Charlese. Joe Cocker se této inspiraci vůbec nebrání. Sám přiznal, že Ray Charlese slyšel zpívat už v dětství. „Ray Charles byl první zpěvák, který zpíval gospelovou hudbu se světským obsahem. To mě odjakživa fascinovalo,“ svěřil se Joe Cocker před časem novinářům. Vitální zpěvák, který jako ještě jedna z mála rockových hvězd woodstocké generace stále nahrává a pravidelně koncertuje. A jak si slavný interpret vytváří svůj repertoár? Podle jeho slov má hlavní slovo producent, který mu přinese skladbu a řekne, že tohle by mohlo být přesně pro něho. A jak už to v životě bývá, někdy se producent trefí, jindy ne.