Kromě velkého množství krve, lidských vnitřností a mletých plic ale na diváky podle inscenátorů čeká i humor podobný tomu od Quentina Tarantina. Novinářům to dnes řekl umělecký šéf divadla Ivan Krejčí.

Aréna v Ostravě uvede už druhou hru úspěšného irského dramatika. Tou předchozí byl Pán polštářů. Celkem má sedmatřicetiletý McDonagh, který patří k nejhranějším současným dramatikům, na svém kontě sedm her. Šest z nich se odehrává v Irsku ještě před ekonomickým vzestupem země. "Narodil se sice v Londýně. Irské kořeny má po svých rodičích a trávil tam hodně času," řekl režisér představení Michal Lang.

Do západní části Irska pak autor umístil děj šesti svých her. "Dělá si legraci z irského osvobozeneckého boje. S nadhledem sleduje bojovníky za svobodu či teroristy. Řeší jejich osobní život. To, že je nikdo nemá rád," řekl Lang. "Je to krvavá hra, ale zároveň tam je hodně legrace. Teda pár lidí se během předpremiéry smálo," doplnil Krejčí.

McDonaghova hra zahájí v Komorní scéně Aréna letošní sezonu, kterou tvůrčí tým nazval Rok pestrých variací. Během něj nabídne i další premiéry. Diváci se mohou těšit například na Pension pro svobodné pány v režii Zdeňka Černína či na Goldbergovské variace, kterých se režijně ujal Krejčí.