Pohádkové hry tamní soubor připravuje pro nejmladší diváky a jejich rodiče pravidelně co dva roky. Režie se ujal Jindřich Šimek, který se k divadlu vrací od velkých ledních show. Řekla to pracovnice divadla Ilona Smejkalová.

Scénář původní televizní pohádky o princezně, která si příliš zakládala na své vznešenosti, napsala Magdaléna Turnovská. Oproti televizní předloze ale autoři museli udělat několik změn. "Televizní pohádka je příliš dlouhá a umluvená. Snažili jsme se ji dát svižnější kabátek," uvedla Smejkalová, která se podílela i na úpravě textu.

Režisér Šimek zase nejvíce bojoval s příliš častými změnami prostředí. "V televizi to měli jednoduché, vyřešili to střihem. Pro divadlo jsou ale rychlé změny prostředí náročnější. Je důležité, aby divák vnímal, že nyní je na zahradě a pak na zámku," vysvětlil s tím, že autorka původního scénáře do Ostravy přijede na premiéru. "Svou pohádku ale rozhodně pozná," řekl.

Dodal, že samostatnou kapitolou drobných úprav oproti televizní předloze jsou písničky. Těch se v divadelní verzi objeví pět a rozhodně nebude chybět hit Královské reggae. "Hudba byla tehdy dobou poznamenána. Dělala se prostě jinak. Proto jsme zvolili trochu jiné a modernější aranžmá. V duetech se například ozve magický saxofon Mojmíra Žáčka," řekl režisér.

Šimek se k Bezručům vrací po 17 letech. V mládí v divadle působil jako choreograf. Nyní se tam ale vrací už jako autor, scenárista a režisér muzikálů na ledě Mrazík a Romeo a Julie. "Návrat je to milý. Jako bych nikdy neodešel. Tomu nasvědčuje i rychlost spolupráce. Zkoušet jsme začali 20. srpna. V pátek už je premiéra," řekl.

Představení začíná v 19.00. V hlavní roli diváci uvidí Kateřinu Krejčí nebo Terezu Vilišovskou, dále hrají Viktor Dvořák, Tomáš Dastlík, Marcela Čapková a Tomáš Krejčí. Scénu připravila Kateřina Weyiorová. Hudbu Zdeňka Rytíře upravil Norbert Lichý.