Ani letos nebudou místní o promenádu ochuzeni. Začne v 10 hodin a v průvodu nebudou chybět krojovaní horníci, dechová kapela Ondruš, mažoretky a kočár s koňmi. Až průvod dorazí do areálu, začne mše u kapličky svaté Barborky.

Jednou z novinek je Havířské silácké klání aneb Recesní víceboj, v němž si může každý vyzkoušet své schopnosti v netradičních disciplínách a stát se borcem Dne horníků.

Hvězdou hudebního programu na hlavním pódiu bude zpěvačka Anna K. Kromě ní vystoupí imitátor Vladimír Hron, který spolehlivě strhává diváky svou populární Abecedou hvězd, kapela Support Lesbiens nebo valašskomeziříčské seskupení Mňága&Žďorp. Pro nejmenší návštěvníky je připravena Kouzelnická show – kouzelník Andrew a vicemistr v kartomágii, kouzelník Vespe, zasvětí děti do svého magického umění ve 13 hodin v hale mechanických dílen speciálně připravených pro tuto show.

Organizátoři návštěvníkům doporučují využít městskou hromadnou dopravu. Do areálu Hornického muzea se dostanou ze zastávky Muglinovská v Ostravě–Přívoze autobusy číslo 34, 52, 67, 68 a 73, směr Hlučín (vystoupí na zastávce Hornické muzeum). Z Poruby lze dojet autobusovou linkou číslo 56. Motoristům doporučují využít odstavná parkoviště u fotbalového hřiště v Ostravě– Petřkovicích a na přilehlé travnaté ploše. Do areálu muzea nebude automobilům umožněn vjezd.

Pomyslnou třešničkou na dortu hornických oslav bude ve 21.45 hodin velkolepá ohňostrojová megashow, která uzavírá ostravský 1. ročník mezinárodní přehlídky tohoto mistrovského umění.

Dospělí zaplatí vstupné 90 korun, děti od 10 do 15 let a důchodci 50 korun, děti do 10 let mají vstup zdarma.

 

Program Dne horníků

10.00 Slavnostní zahájení na náměstí v Petřkovicích

10.15 Vystoupení mažoretek a dechové hudby

10.30 Hornický průvod do areálu Hornického muzea OKD

11.00 Mše u kapličky svaté Barbory Pódium před Harendou

12.00 Dechová kapela Ondruš Hala mechanických dílen

13.00 Kouzelnická show pro děti Hlavní program

13.30 Skupina KGB

15.00 Vláďa Hron

16.00 Anna K

17.00 Taneční skupina AKCENT

17.30 Finále hlavní soutěže v havířském siláckém klání

18.00 Support Lesbiens

20.00 Mňága a Žďorp

21.45 Ohňostrojová megashow

Spodní část areálu (vedle cyklokrosové dráhy)

16.00 Havířské silácké klání aneb Recesní havířský víceboj pro veřejnost