Celý děj lidové operety se nese v mírné nadsázce, čemuž se přizpůsobilo i celkové nastudování díla, řekla novinářům režisérka Karla Štaubertová. Operetu mohou diváci poprvé zhlédnout v Divadle Jiřího Myrona 22. září.

"Jako spojovací téma jsme si vybrali rozhlas, který byl hlavním fenoménem první republiky, tedy doby hlavního rozkvětu muzikálu. Děj se odehrává postupně na lodi, na exotickém ostrově a v lidové hospodě, vše je však zarámováno prostředím rozhlasového studia," upřesnila režisérka.

Hudebního nastudování Ostrova milování se ujal šéf operety Karel Mládek, který se bude při reprízách za dirigentskou taktovkou střídat s Bohumilem Vaňkátem. Režisérkou inscenace je hostující Karla Štaubertová, scénu navrhl slovenský výtvarník Ján Zavarský a kostýmy Kateřina Bláhová. Choreografii připravil Petr Miller, který ztvární v alternaci s Liborem Olmou postavu milionáře Goldena.

V dalších hlavních rolích se představí Olga Bezačinská v alternaci s Annou Martuškovou a Ilonou Kaplovou jako Goldenova dcera Elisa, roli sestry milionáře ztvární Sylvie Vladimra Krakovková a Petra Langerová. V roli turistického agenta se budou střídat Roman Harok a Marcel Školout.

Ostravská divadla letos poprvé připravila speciální společné předplatné, jež by do hledišť mělo přilákat především nové diváky. Národní divadlo moravskoslezské v něm nabízí inscenace Cabaret a Matka, Divadlo Petra Bezruče Macbetha a Čtyři vraždy stačí, drahoušku a Komorní scéna Aréna Racka a Brýle Eltona Johna. Cena předplatného je 500 korun, studenti a důchodci mají slevu.

Společný projekt vychází z nedávného zjištění divadelníků, že ostravské scény mají své věrné publikum, které již další divadla nenavštěvuje. "Chceme divákům ukázat, že ve všech ostravských divadlech se dělá kvalitní divadlo," dodal manažer Divadla Petra Bezruče Tomáš Suchánek.