Dodnes je stálicí na nebi naší domácí populární hudby a její hity Lásko, Řeka lásky, To mám tak ráda, Lásko, voníš deštěm, Štěstí, Měli jsme se potkat dřív si zpívají nové generace.

Marie Rottrová dnes vyjíždí na velké turné u příležitosti svého jubilea – čtyřiceti let profesionální pěvecké dráhy – právě se skupinou Flamingo, s níž strávila, jak sama říká, mnoho krásných let. „Ano, začínáme dnes večer ve Zlíně, zítra jsme v Kroměříži, pozítří v Ostravě, 7. října v Olomouci, o den později ve Vyškově, čeká nás Přerov, Havířov, Mohelnice, Brno a nakonec Praha. Jsem moc ráda, že budu zase s Flamingem, byť se nejedná o žádný comeback, tak se na sérii koncertů moc těším. Už proto, že jako host na nich vystoupí Jaroslav Wykrent, který pro mě napsal moc krásné písně, na pódiu budu po čase zase s Petrem Němcem a setkám se také s Jaromírem Löfflerem, který žije už řadu let v zahraničí, čili bude to určitě velice příjemné,“ říká stále velmi populární Marie Rottrová, která se do srdce televizních diváků zapsala mimo jiné v nezapomenutelném pořadu z Ostravy - Divadélko pod věží, které režíroval nedávno zesnulý legendární tvůrce Zdeněk Havlíček.

Středeční koncert v Domě kultury města Ostravy je už beznadějně vyprodán. Ještě před jeho začátkem, v 17 hodin se Marie Rottrová a Jaroslav Wykrent stanou kmotry nové knížky povídek a básní Hodinu před svítáním ostravských autorů Miroslava Sehnala a Břetislava Uhláře, jinak také našeho redakčního kolegy. Křest knihy se uskuteční ve výstavní síni Gaudeamus Domu kultury města Ostravy.