Představí se na nich hosté z USA – zpěvačka Lillian Boutte se souborem The Spirit of New Orleans. Vstupenky na koncert, který pořádá společnost Vítkovice Aréna, jsou v předprodeji na obvyklých místech.

„Zpěvačka Lillian Boutte je známá jako hudební posel z New Orleansu, za posledních pětadvacet let si dobyla srdce posluchačů od Mississippi až k Bondi Beach svou nezaměnitelnou hudbou kombinující gospel, jazz a další hudební žánry,“ říká Kamil Vrubel za pořadatele koncertu. Po hurikánu Katrina a následných záplavách v New Orleans, Lillian pořádala bezpočet benefičních akcí a koncertů na podporu postižených lidí, kteří přišli o všechno, a také na nich zpívala. Její poslední show a zároveň cédéčko nesoucí název That Don’t Keep Me From Cooking In A Gumbo Pot“ skládá hold New Orlean– su a společně s muzikanty, jako jsou Phil Parnell, Ed Frank a další, předznamenává novou hudební vlnu v New Orleansu.

V Ostravě Lillian Boutte doprovodí zkušená kapela The Spirit of New Orleans, v níž hrají a zpívají také velmi kvalitní pěvkyně a hudebníci.