Dalibora Bednáře, kurátora této galerie, jsme se zeptali na dramaturgii výstavní síně pro příští období. „Do činnosti galerie zasáhla v létě tragická smrt fotografa Františka Řezníčka, s nímž jsme výstavní síň otvírali a byl jedním z duchovních otců tohoto projektu. Vzhledem k tomu, že veřejnost si už zvykla pravidelně navštěvovat tyto prostory, a to nejenom v době vernisáží, galerie 7 bude i nadále nabízet veřejnosti pravidelně výstavy. V těchto dnech zde končí výstava Karla Kity, ostravského rodáka, který žil šest let v Saúdské Arábii, kde se živil jako profesionální fotograf a ve svém volném čase mapoval běžný život Arabů. A 30. října v 17 hodin začíná retrospektivní výstava Miroslava Bílka, který žil a tvořil v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho život a tvůrčí činnost se už bohužel před časem uzavřely. Na výstavě budou zastoupeny jeho krajinářské motivy, zátiší, ale byl také známým fotografem lyrických aktů, které budou rovněž vystaveny. A v příštím roce se mohou návštěvníci těšit také na malbu, grafiku, plastiky a fotografie.“

Tolik Dalibor Bednář. Připomeňme jen, že Miroslav Bílek (1937 až 2000) nikdy nebyl profesionálním fotografem v tom smyslu, že by se živil tímto povoláním. Vystudoval chemii na vysoké škole a ve svém povolání se zabýval postupy pro vývoj barevných obrazovek v Rožnově pod Radhoštěm, ale fotografoval už jako student. Milovníkům fotografie se staly známé jeho cykly Lidé, kteří se míjejí, Den plný slunce, Lidé v metru, Variace aktu či Skály. Výstavu z tvorby Miroslava Bílka zahájí Zdenka Bílková, vdova po autorovi.

„V příštím roce se v galerii ještě představí obrazy Jana Kubiszová a Václav Vrba, známý brněnský sochař Petr Jedlička. Retrospektivní výstavu připravujeme z díla Františka Řezníčka, která by se měla uskutečnit na přelomu května a června,“ dodává Dalibor Bednář.