„Na milovníky moderního výrazového tance čeká ambiciózní projekt evropského formátu. Protagonisté večera - uznávaní tanečníci a choreografové ­ Jozef Fruček a Linda Kapetanea ze známé taneční skupiny Ultima Vez a vysoká úroveň souboru DOT 504, jsou zárukou mimořádného uměleckého zážitku,“ tvrdí za pořadatele celé akce choreografka Lenka Dřímalová.

Tématem choreografie uvedených renomovaných tvůrců je Nesnesitelná lehkost bytí česko-francouzského autora Milana Kundery: „…Nejtěžší břemeno nás drtí, klesáme pod ním, tiskne nás k zemi. Ale v milostné poezii všech věků žena touží být zatížena břemenem mužova těla. Nejtěžší břemeno je tedy zároveň obrazem nejintenzivnějšího naplnění života. Čím je břemeno těžší, tím je náš život blíž zemi, tím je skutečnější a pravdivější…, říká velký literát.

V představení, které trvá padesát minut, vystoupí Helena Arenbergerová, Michaela Ottová, Lenka Vágnerová, Petr Opavský, Pavel Mašek, Daniel Raček.

„Soubor nazvaný DOT 504 je první, plně profesionální soubor současného tance v České republice. Spolupracuje s externími choreografy a pedagogy jak z České republiky tak i z mnoha zemí celého světa. Je charakteristický vysokou technickou úrovní, kreativitou a osobnostmi inspirujícími změnu. Jeho cílem je vybudovat v České republice mezinárodně respektovaný soubor, který nabídne zázemí výjimečným tanečníkům a rozvine zde oblast současného tance,“ dodává vyznavačka moderního tance Lenka Dřímalová.