„Happy Mondays, nejulítlejší bohémové manchesterské New Power Generation, vytvořili spolu se Stone Roses v 80. a 90. letech originální zvuk tamější scény vzešlé z klubu Hacienda. Originálně propojili kytary s hypnotickou chicagskou house music, hip–hopem, psychedelií květinových dětí a elektronikou,“ říká za pořadatele festivalu Colours of Ostrava Jiří Sedlák.
Happy Mondays se po téměř patnácti letech po rozpadu vrátili na světovou scénu a jsou v úžasné koncertní formě. To potvrzují i například ohlasy na jejich vystoupení před dvěma lety na festivalu v dánském Roskilde.
Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně Colours of Ostrava, sama uvádí: „Z celého Roskilde to byl pro mě nejlepší koncert a největší zážitek. Na diváky z pódia se valila obrovská hudební energie. Věřím, že publikum Colours si jejich koncert skutečně užije.“
Vloni vydali Happy Mondays nové album Uncle Dysfunktional a vyrazili na koncertní turné. Na argentinském festivalu Personal fest s nimi vystoupili také naši Monkey Business. A letos v létě je konečně uvidí i diváci v České republice.
Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava jsou již nyní k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro a Ticketportal. Cena do konce ledna je 660 korun včetně poplatků, od 1. února pak 760 korun.
Další informace na www.colours.cz.
Sedmý ročník jedné z největších hudebních akcí u nás se bude v letošním roce konat od 10. do 13. července.
Festival Colours of Ostrava potrvá stejně jako loni čtyři dny a představí hvězdy zahraniční a domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativní žánry.
Nebude chybět ani řada doprovodných programů: divadelní představení, areál dětský svět, kinokavárna, produkce dýdžejů, workshopy, filmy a další atrakce. Festival Colours of Ostrava je držitelem cen Anděl za Událost roku 2005 a 2006 a v anketě ALMA se stal třikrát po sobě Hudební událostí roku.