Jednou z prvních a nejnovějších je restaurace KFC, která vznikla v místě, kde dálnice míjí ostravskou městskou část Antošovice.

Slavnostní otevření nové restaurace, která pojme okolo osmdesáti milovníků oblíbených kuřecích specialit, je naplánováno na pondělí 28. ledna.

Návštěvníci si v tento den budou moci pochutnat na některém z řady lahodných pokrmů, a součastně se setkají se známými osobnostmi hudby, výtvarného umění, ale i literatury. Ve čtyři hodiny odpoledne se přijde do KFC na D 47 občerstvit Pavel Novák, zpěvák, který vystupoval nejen ve většině států Evropy, ale také v Asii, Americe, Kanadě a Austrálii.

„V podstatě jsem stále na cestách,“ svěřil se nám s úsměvem. „Kariéru jsem začínal někdy před čtyřiceti lety, z toho tak možná deset let jsem prožil přejížděním od kulturáku ke kulturáku. Nestěžuji si, prostě to patří k muzikantskému řemeslu. Mnohé země, které jsem při koncertování projel, znám prakticky jen z dálnice.

V totalitních dobách jsem navštívil státy, kterým jsem jejich dálnice záviděl pro jejich vybavenost. Čisté toalety, spousta restaurací s rychlým a chutným občerstvením. Teď jsem rád, že to máme i doma.“ Pavel Novák se v pondělí nepřijde do KFC na D 47 jen občerstvit, ale přidá k rozproudění zábavy také několik svých nejznámějších hitů. Bude mít určitě z čeho vybírat, vždyť složil a nazpíval okolo 700 svižných a chytlavých písniček. Jeho vystoupením zábava na dálnici v Antošovicích nekončí, naopak se dostane teprve do varu. Po 17. hodině se zastaví na kuřecí speciality cimbálová muzika Friš, která na počátku ledna pokřtila své nové CD „Ej, ani som nemysleu“, jejímž kmotrem se stal uznávaný muzikant a folklorista Jan Rokyta. „Naše vystoupení pojmeme přesně v duchu názvu naší kapely,“ dal se slyšet primáš Petr Kuřil.

„Dáme si kuřecí křidýlka, pikantní, no pěkně ostrá a spustíme friš. Pro ty neznalé dodám, že ve světě cimbálové muziky znamená friš rychlé a řízné tempo písničky.“ Do KFC na dálnici v Antošovicích zavítá v podvečer 28. ledna také známý ostravský výtvarník Jaroslav Domiter. „Já budu jen tiše sedět a pozorovat lidi kolem sebe,“ řekl. „Beru si s sebou skicák a výkresy a pokusím se všem přítomným nakreslit a věnovat na památku jejich portrét či karikaturu. Jinak mám radost z jakékoliv kulturní či společenské události, z chvilkového zastavení, setkání s příjemnými lidmi. Je skvělé, že i KFC, které je vnímáno spíš jako produkt současné uspěchané doby, pamatuje nejen na naše žaludky, ale i duši.“